مصرف اسيد فوليك سه ماه قبل از بارداري مانع از بروز ضايعات نخاعي در نوزادان مي‌شود

۱۳۸۶/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7264
مصرف اسيد فوليك سه ماه قبل از بارداري مانع از بروز ضايعات نخاعي در نوزادان مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر كجباف زاده با بيان اين كه انجمن جنين ايران سومين انجمن بعد از اروپا و امريكا در رابطه با بيماري‌هاي جنيني است،‌ افزود: تا دوره‌ي 4 ماه و ده روزگي جنين در ايران، سقط  قانوني صورت مي‌گيرد اما متاسفانه بسياري از بيماري‌ها در اين دوران بروز نمي‌كنند كه نهايتا خانواده‌ها دچار معضل مي‌شوند. در اين گونه موارد از طريق مشاوره با پزشكي قانوني، اجازه سقط بالاتر از اين دوران نيز داده خواهد شد.

وي با بيان اين كه كاهش سطح معلوليت‌ها در كشور از اهداف انجمن به شمار مي‌رود، اظهار كرد: امروزه ثابت شده كه مي‌توان هزينه‌هاي سنگين درمان اين ناهنجاري‌ها را جايگزين پيشگيري در نظام بهداشت و درمان كشور كرد تا درصد معلوليت‌ها كاهش يابد.

دكتر كجباف زاده تصريح كرد: چنانچه ضايعات نخاعي قبل از تولد تشخيص داده شود، مي‌توان در زمان مناسب سقط جنين را انجام داد.

وي شيوع ضايعات نخاعي را طي تحقيقي در دانشگاه تهران، 5 درهزار عنوان و يادآورشد: چنانچه 3 ماه قبل از تصميم به بارداري، اسيد فوليك مصرف شود، 85 درصد ضايعات نخاعي كاهش مي يابد به طوري كه دولت در چند استان اسيد فوليك خوراكي را به همراه آرد به مردم عرضه مي‌كند، بنابراين رسالت انجمن اين است كه آموزش و اين نوع خدمات را به زنان به خصوص افراد جوان ارايه كند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.17004s, 19q