دلالان نبض واردات تجهیزات بی‌کیفیت دارو را در دست گرفتند

۱۳۹۲/۰۲/۱۰ - ۱۶:۱۶ - کد خبر: 72698
سلامت نیوز : حمیدرضا عزیزی امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: متأسفانه به‌علت افزایش تحریم‌ و کاهش اعتبارات حوزه سلامت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی برای تأمین نیاز داخل کشور اقدام به واردات تجهیزات و دارو از کشورهای سطح پایین در این حوزه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی برای واردات تجهیزات پزشکی که با جان مردم مرتبط بوده، مقوله نظارت امری ضروری و واجب است، افزود:‌ اما متأسفانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی به موضوع نظارت اعتقاد چندانی ندارد.

عزیزی با تأکید بر اینکه به‌طور حتم بی‌کیفیت بودن تجهیزات پزشکی سلامت بیماران را به‌خطر انداخته است، گفت: افزون بر بروز خطرات جدی برای بیماران، این تجهیزات به‌علت بی‌کیفیت بودن هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبوده و تنها بار مالی سنگینی را بر دوش مسئولان حوزه سلامت می‌اندازند.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه متأسفانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی هم‌اکنون دست دلالان را برای واردات تجهیزات بی‌کیفیت باز گذاشته است، تصریح کرد: متأسفانه در شرایط کنونی واردکنندگان منصف تجهیزات پزشکی جای خود را به دلالان سودجو و طماع داده‌اند که این موضوع برای حوزه سلامت بسیار خطرناک است.

عزیزی با اعلام اینکه هم‌اکنون دلالان نبض واردات تجهیزات بی‌کیفیت را در دست گرفتند٬ خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی باید با شناسایی و برخورد با این عوامل٬ راه واردات سالم تجهیزات پزشکی را باز کنند.

وی بر لزوم افزایش نظارت بر واردات تجهیزات پزشکی تأکید کرد و گفت:‌ مسئولان حوزه سلامت باید با برنامه‌ریزی در جهت برقراری ارتباط با کشورهای پیشرفته برای واردات تجهیزات پزشکی تلاش کنند، چون هم‌اکنون در حوزه‌های دیگر توانسته‌ایم به طور غیرمستقیم اقدام به واردات تجهیزات ضروری کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47363s, 18q