درمان تنبلی چشم به کمک بازی کامپیوتری

۱۳۹۲/۰۲/۱۰ - ۱۶:۲۹ - کد خبر: 72708

سلامت نیوز : پزشکان نیوزلندی نوعی بازی کامپیوتری را معرفی کرده‌اند که می‌تواند در درمان تنبلی چشم و کاهش خطر نابینایی بر اثر این عارضه چشمی موثر باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ با انجام این نوع بازی کامپیوتری موسوم به Tetris اولین تجربه‌های مفید در درمان تنبلی چشم مشاهده شده است.

این بازی توسط گروهی از پزشکان دانشگاه «اوکلند» به همراه تیمی از متخصصان دانشگاه‌ «مک گیل» در کانادا طراحی شده و کاربر باید بلوک‌های رنگی مختلف را با مهارت در کنار هم قرار دهد.

یکی از پزشکان دانشگاه «اوکلند» در این رابطه گفت: عارضه تنبلی چشم به دلیل رشد غیرعادی نقاط تصویری در مغز فرد بروز می‌کند و به دلیل وجود نقص عضوی در بافت چشم نیست.

در این آزمایش معلوم شد در صورتی که فرد مبتلا به تنبلی چشم طی 10 روز و به مدت یک ساعت این بازی را انجام دهد، موجب می‌شود تا چشم‌ها قابلیت دید یکسان را پیدا کنند و با یکدیگر هماهنگی و همکاری داشته باشند.

دکتر «بن تامپسون» افزود: بیمارانی که هنگام انجام بازی Tetris از هر دو چشم خود استفاده می‌کنند نسبت به افرادی که تنها با چشم سالم خود این بازی را انجام می‌دهند به میزان چشمگیری بهبود می‌یابند.

آمار نشان می‌دهد که تقریبا از هر 50 کودک، یک نفر به بیماری تنبلی چشم مبتلا می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25886s, 18q