کاهش خطر سکته با کاهش مصرف روزانه 6 گرم نمک

۱۳۹۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۱۹ - کد خبر: 72739

سلامت نیوز : معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با فرهنگ‎سازی و اطلاع‎رسانی مناسب در زمینه ترک دخانیات، انجام ورزش‎های روزانه و کاهش مصرف نمک و چربی می‎توان از بروز بیماری‎های قلبی و عروقی در افراد جلوگیری کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ پاپی در سومین نشست طرح ملی بسیج ارتقاء سلامت ایرانیان با اشاره به اینکه بیماری‎های قلبی و عروقی سالانه 12 میلیون نفر را در جهان به کام مرگ می‎کشاند، افزود: سازمان بهداشت جهانی با توجه به افزایش بیماری‎های قلبی و عروقی در جهان، شعار امسال را «فشار خون را جدی بگیریم» نامگذاری کرده و در این راستا مواردی بوده که با رعایت آنها می‎شود بیماری را کاهش داد.

وی ادامه داد: با کاهش روزانه 6 گرم نمک طعام در رژیم غذایی 24 درصد از سکته‎های قلبی و 18 درصد از بیماری‎های قلبی و عروقی کاهش یافته و می‎توان با کاهش 25 درصد از نمک طعام رژیم غذایی می‎توان بیماری‎های قلبی و عروقی را به میزان 25 درصد کاهش داد.

مهندس پاپی با اشاره به اینکه مصرف نمک در ایران دو برابر میانگین نمک مصرفی در جهان است، تصریح کرد: نیاز است با فرهنگ‎‏سازی و اطلاع‎رسانی مناسب در زمینه ترک دخانیات، انجام ورزش‎های روزانه و کاهش مصرف نمک و چربی از بروز بیماری‎های قلبی و عروقی در افراد جلوگیری کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: چین کمترین سرانه مصرف چربی در جهان را دارد و کمترین میزان بیماری‎های قلبی و عروقی نیز در این کشور وجود دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75171s, 18q