متخصصان زنان راهی جز گرفتن زیرمیزی ندارند/ دستمزدها کم و با تأخیر پرداخت می‌شود

۱۳۹۲/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۹ - کد خبر: 72782

سلامت نیوز : مریم قاسمی در گفت‌وگو با فارس در مورد علت دریافت زیرمیزی توسط متخصصان زنان و زایمان اظهار داشت: تعرفه‌‌ها آن قدر پایین است و از طرفی بیمارستان‌ها آن قدر همان دستمزد اندک را دیر پرداخت می‌کنند که برخی متخصصان مجبورند در مطب خود مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه دریافت زیرمیزی را تأیید نمی‌کنیم اضافه کرد: اکنون بابت انجام یک سزارین در بیمارستان دولتی ماهانه 90 هزار تومان به متخصص زنان و زایمان می‌پردازند و این رقم در بیمارستان خصوصی 420 هزار تومان است که معمولاً بعد از یک سال پرداخت می‌کنند.

به گفته این متخصص زنان و زایمان فقط 3، 4 بیمارستان رده یک خصوصی در تهران به ازای هر عمل سزارین 650 هزار تومان می‌پردازند.

وی گفت: این در حالی است که سزارین عملی سهل و ممتنع محسوب می‌شود و اگر خدایی ناخواسته هنگام جراحی اتفاقی برای مادر یا نوزاد بیفتد پزشک مجبور است 180 میلیون تومان دیه بپردازد که در این میان بیمه‌ها معمولاً 30 درصد از این مبلغ را به گردن پزشک می‌اندازند.

این متخصص زنان و زایمان انجام زایمان را کاری پر استرس دانست و افزود: اغلب متخصصان زنان و زایمان فشار خون یا بیماری قلب و عروقی دارند.

معاون آموزشی بیمارستان شهید اکبرآبادی تصریح کرد: حاضریم همان دستمزد کم ولی به موقع به ما بپردازند تا اصلاً درگیری مالی با بیمار نداشته باشیم.

وی گفت: انصاف نیست که برای انجام جراحی سختی مانند هیسترکتومی (درآوردن رحم) فقط 17k و معادل زایمان طبیعی به ما بپردازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97512s, 18q