ترس كودك از بازی دلیل دارد

۱۳۹۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۸ - کد خبر: 72851
سلامت نیوز: پزشكان به والدین در خصوص ترس كودك از بازی با وسایل بازی در پارك ها و یا مكان های تفریحی هشدار می دهند زیرا ممكن است علت روانی داشته باشد و به تدریج با بزرگ شدن كودك مشكلات بیشتری برای كودك ایجاد شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران بعضی از كودكان از بازی با وسایلی كه پیچیده است می ترسند، حتی اگر بازی با كامپیوتر باشد در این زمان والدین می توانند در نقش مربی ظاهر شده و توصیه های لازم و راهنمایی های مفید را به كودك بكنند تا او ترس كمتری پیدا كند.

گفتنی است اما ترس كودك از بازی با وسایلی مانند سرسره را باید جدی گرفت، البته در اكثر اوقات این ترس به دلایل اكتسابی رخ می دهد و ترس والدین از بروز مشكل برای كودك و صدمه دیدن او باعث می شود تا ترس در چهره و رفتار آنها نمایان شود، كودك نیز در سنین كم بسیار تحت تأثیر والدین خود قرار دارد و این باعث می شود تا او نیز دچار ترس شود.

بررسی ها نشان می دهند در موارد دیگر به غیر از ترس های اكتسابی ترس كودك از بازی با وسایل بازی و یا حتی همسالان می تواند علل مشكلات روانشناسی داشته باشد و در این مواقع والدین به هیچ وجه نباید كودك را تنبیه و یا به اجبار وادار به بازی كنند بلكه می توانند از راهنمایی و مشورت با متخصص روانشناس كودك بهره ببرند تا در آینده كودك دچار مشكلات بیشتر نگردد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.25593s, 18q