افزایش ۲۰ درصدی حقوق اعضای هیأت علمی/ اعطای وام ساخت و خرید مسکن به هیأت ‌علمی‌ها

۱۳۹۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 72911

سلامت نیوز : انوشیروان محسنی بند‌پی در گفت‌وگو با فارس افزود: تمام تلاش خود را برای جذب چهار هزار عضو هیأت علمی انجام می‌دهیم چرا که براساس ارزیابی‌های انجام شده نیاز وزارت بهداشت به جذب هیأت علمی، همین تعداد است.

وی ادامه داد: شاخص‌ها را براساس استانداردهای مطلوب به معاونت نظارت و راهبردی ریاست‌جمهوری ارائه کرده‌ایم و این سازمان برای سال 92 مجوز استخدام چهار هزار نفر عضو هیأت علمی را طی دو فراخوان شهریور و اسفند‌ماه سال 92 ابلاغ کرده است.

رئیس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت افزود: شاخص اعضای هیأت علمی در وزارت بهداشت نسبتا مطلوب است که اگر این 4هزار نفر را نیز جذب کنیم به استانداردهای قانون برنامه توسعه نزدیک می‌شویم.

محسنی‌بند‌پی گفت: طبق قانون باید نسبت استاد به دانشجو را ارتقاء دهیم به این ترتیب‌ در تقسیم‌بندی‌ها، سرانه نسبت استاد به دانشجوی دکتری، تخصص، کارشناسی ارشد، فوق تخصص، کاردانی و کارشناسی را مشخص کرده‌ایم و معاونت راهبردی استدلال‌های ما را پذیرفته و مجوز را داده است.

وی تصریح کرد: به طور کلی در سنوات گذشته از زمانی که مجوز جذب اعضاء هیأت علمی صادر شده 3 هزار و 800 نفر را استخدام کرده‌ایم که در نوبت اول 800 نفر، در نوبت دوم 2 هزار نفر و در نوبت سوم هزار نفر جذب شده‌اند که تمام این مجوز‌ها طی سال‌های 90 و 91 بوده است.

محسنی‌بند‌پی با اشاره به جهش بزرگی که برای جذب اعضاء هیأت علمی برای رسیدن به شاخص‌های مطلوب برداشته شده گفت: به ازای هر 2 تا 3 دانشجوی دکتری یک استاد، به ازای هر 6 دانشجوی کارشناسی ارشد یک استاد، به ازای هر 15 دانشجوی کارشناسی یک استاد و به ازای هر 2 دانشجوی فوق‌تخصص یک استاد باید وجود داشته باشد.

وی افزود: بنابر این برای رسیدن به این سرانه مطلوب، می‌توانیم بگوییم که با جذب این اعضای هیأت علمی به استانداردها نزدیک خواهیم شد.

رئیس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت در مورد تسهیلات اعطایی به اعضاء هیأت علمی نیز گفت: اعضاء هیأت علمی به دلیل اینکه بخش عمده‌ای از آنها بالینی هستند ماهیت فعالیتشان در وزارت بهداشت با سایر سازمان‌ها متفاوت است.

وی ادامه داد: با پیگیری تسهیلات رفاهی این اعضاء قرار شده وام خرید و ساخت مسکن آنها افزایش یابد، همچنین در احکام حقوقی این افراد 20 درصد افزایش دریافتی دیده شده که به آنها پرداخت شده است.

محسنی‌بند‌پی افزود: افزایش حقوق برای اعضاء هیأت علمی که به صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند نیز در نظر گرفته شده تا اشتیاق بیشتری را برای فعالیت داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49952s, 19q