بيماري‌هاي روحي، رواني و اختلالات گوارشي با هوميوپاتي درمان مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7292
بيماري‌هاي روحي، رواني و اختلالات گوارشي با هوميوپاتي درمان مي‌شوند

دكتر اميرعباس جعفري هوميوپات و مدرس دانشگاه تهران در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه هوميوپاتي يا مشابه درماني، يك روش طبيعي درمان است، افزود: در اين درمان با استفاده از مجموعه علايم بيمار مي‌توان به اختلال بيماري فرد پي برد.

وي با بيان اين كه درهوميوپاتي فقط از يك دارو براي درمان استفاده مي‌شود، اظهار كرد: اغلب داروهاي هوميوپاتي طبيعي هستند و از موادي مانند گياهان، مواد معدني و ترشحات حيواني تهيه شده و توسط پروسه خاصي فرآوري مي‌شوند.

دكتر جعفري تصريح كرد: اين روش ابتدا توسط يك پزشك آلماني كشف شده كه هم اكنون در بسياري از كشورهاي دنيا مورد قبول و پذيرش بوده و وارد سيستم بهداشتي اكثر كشورها شده است.

وي با بيان اين كه درمان هوميوپاتي از سال 76 رسما از سوي وزارت بهداشت پذيرفته شده است، اذعان داشت: پزشكاني كه يك دوره‌ي دو ساله در يكي از مراكز معتبر دانشگاهي را گذرانده باشند، مي‌توانند پروانه كار دريافت كنند. همچنين هم اكنون در وزارت بهداشت آيين نامه‌اي در حال تدوين است كه بر اساس آن درمانگاه‌هاي طب مكمل كه هوميوپاتي نيز جزو آنها محسوب مي‌شود، راه اندازي مي‌شوند.

جعفري بحث داروهاي هوميوپاتي را مشكل اصلي جامعه هوميوپاتي دانست و يادآور شد: عليرغم اين كه هوميوپاتي از سال 76 در وزارتخانه به ثبت رسيده، ولي هنوز سيستمي براي توزيع داروي آن اجرايي نشده است. البته آيين نامه مربوط به داروهاي هوميوپاتي اخيرا در معاونت دارويي وزارت بهداشت در حال اصلاح و تدوين است كه مشكل تجويز دارو براي پزشكان هوميوپاتي برطرف شود.


وي هوميوپاتي را يك روش كلي نگر عنوان و اضافه كرد: هوميوپاتي مي‌تواند مجموعه‌اي از بيماري‌ها اعم از سرماخوردگي تا بيماري‌هاي مزمن را درمان كند اما در بيماري‌هايي مانند سرطان، ايدز، هپاتيت و بيماري‌هايي كه در آن نيروي حياتي و قواي جسماني فرد به شدت تحليل رفته، موثر نمي‌باشد.

اين متخصص هوميوپاتي با بيان اين كه داروهاي اين روش درماني هيچ‌ نوع ضرري ندارند، خاطرنشان كرد: در كشورهاي پيشرفته اين داروها در طبقه‌ي داروهاي OTC (داروهايي كه بدون نسخه تجويز مي‌شود) قرار دارند و اميدواريم كه اين قانون در كشور ما نيز اجرايي شود. همچنين اين داروها نسبت به داروهاي شيميايي بسيار ارزان تر است.


وي با بيان اين كه معمولا پزشكان هوميوپات هزينه‌اي بابت دارو از بيمار دريافت‌ نمي‌كنند، توضيح داد: نكته قابل تامل اين است كه ويزيت پزشكان هوميوپات‌ در تعرفه‌هاي جديد سازمان نظام پزشكي، معادل پزشكان عمومي است كه در اين موضوع اختلاف نظرهايي وجود دارد، زيرا به هيچ عنوان برابر با زحمات اين پزشكان نيست.

دكتر جعفري در پايان خاطرنشان كرد:‌ تعداد مراجعه به متخصصان هوميوپات روز به روز بيشتر مي‌شود و اين بيماران هستند كه بيماران جديد را معرفي مي‌كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
omid
با عرض سلام در هومیو پاتی احتمال شکست در درمان وجود دارد یا خیر ؟
2.07017s, 19q