بیمه‌ها به مجموعه‌های پولساز تبدیل شده‌اند/ تعرفه‌های جراحی منجمد باقی مانده است

۱۳۹۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۳۳ - کد خبر: 72928

سلامت نیوز : رییس جامعه جراحان ایران گفت: به بیمه‌های کارآمد نیاز داریم هم اکنون بیمه‌ها به مجموعه‌های پولساز تبدیل شده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر ایرج فاضل در سی و هفتمین کنگره سالانه جامعه جراحان ایران که امروز در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد، اظهار داشت: با وضع موجود توانایی بیماران برای خدمات درمانی قابل قبول نبوده و ما باید هوای بیماران را داشته باشیم. در کشورهای ثروتمند نیز مردم قادر به تحمل هزینه های روزافزون پزشکی نیستند و معمولا بیمه‌ها این کار را به عهده می‌گیرند. تعرفه‌های جراحی چند سال است که منجمد باقی مانده است و در کشوری که ما شاهد تغییرات روزمره هستیم این منجمد کردن تعرفه‌ها حاصلی ندارد.

وی بیان کرد: تعرفه های درمانی عادلانه نبوده و تحمیلی هستند این امر باعث می شود که یک عده‌ای از افراد سودجو از فرصت سوءاستفاده کرده و منجر به زیاده خواهی و بروز پدیده زیرمیزی شوند. اگر بیمه‌ها این تعرفه‌های عادلانه را بپردازند زیاده خواهی وجود نخواهد داشت.

رییس جامعه جراحان افزود: پزشکی امروز با پزشکی ابن سینا متفاوت بوده و وسایل تشخیصی بسیار پیشرفته ای وجود دارد که بسیار گران است و در حدی نیست که بیمار از جیب خود بپردازد.

فاضل گفت: پرستاران زیادی در کشورمان تربیت شده اند ولی با کمبود پرستار مواجه هستیم، پرداختی که به پرستاران می شود تناسبی با جایگاه حرفه ای آنها ندارد و باید به این حرفه نیز توجه بیشتری شود.

رییس جامعه جراحان عنوان کرد: افرادی که در نظام پزشکی انتخاب شدند افراد شایسته ای هستند که امیدواریم به مسائل پزشکی بپردازند. این در حالیست که نظام پزشکی نیاز به ترمیم و بازسازی دارد.

در ادامه دکتر سیاوش صحت دبیر علمی کنگره جامعه جراحان گفت: با توجه به اینکه کشورمان به علت موقعیت جغرافیایی و حادثه خیزی همواره مورد تهدید است در این کنگره به طور وسیعی به بحث تروما پرداخته ایم.

وی افزود: در سال 79 اولین ارزشیابی ما نشان داد که 60 درصد همکاران به دلیل امتیاز بازآموزی در این کنگره شرکت می کنند ولی به دلیل اینکه جنبه علمی این کنگره در حال افزایش است این میزان به زیر 30 درصد رسیده است.

صحت تصریح کرد: در این کنگره 700 سخنران با عضو هیات علمی در فعالیت‌های این کنگره شرکت کرده‌اند. 96 میزگرد در رشته های مختلف که 22 میزگرد ویژه جراحان عمومی بوده و 5 میزگرد نیز برای تمامی همکاران ارایه می شود. در سال گذشته پروژه های تحقیقاتی متعددی ارایه کردیم که به نتایج بسیار خوبی رسیده است، یکی از این پروژه ها برخورد با بیماران ترومایی در مراکز درمانی و رضایتمندی آنها در بیمارستانها است، نتایج این تحقیقات می تواند در بهبود و رضایت بیماران موثر باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.02544s, 19q