توانمندسازی افراد تاثیرگذار در سلامت از اهداف سمینار "دیپلماسی سلامت"

۱۳۹۲/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۵ - کد خبر: 73021

سلامت نیوز : رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران توانمندسازی افراد تاثیرگذار در امر سلامت برای شناخت بهتر و انجام بهتر وظایف خود را از اهداف سمینار دیپلماسی سلامت دانست و گفت: در چاره اندیشی مشکلات سلامت که به صورت جهانی ممکن است اتفاق بیفتد نیاز به گفتگو بین کشورها، متخصصان و تصمیم گیری‌های جهانی خواهیم داشت و اینجاست که بحث دیپلماسی سلامت مطرح می شود که بسیار مورد توجه سازمان ملل و سازمان جهانی بهداشت قرار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛دکتر علیرضا مصداقی نیا در سمینار دیپلماسی سلامت که امروز در دانشکده بهداشت برگزار شد با اشاره به اینکه بحث بهداشت امروزه به گونه‌ای است که وزارت بهداشت به تنهایی نمی‌تواند این بحث را پیش ببرد، گفت: سازمان‌های متعددی در داخل هر کشوری و همین طور سازمان‌های بین‌المللی در این امر دخیل هستند تا سلامت عمومی مردم و جامعه را ارتقاء دهند.

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته‌های بهداشت بین‌الملل و شهری

وی به فعالیت های گذشته دانشکده بهداشت اشاره کرد و افزود: 45 سال پیش که گروه آموزشی سلامت عمومی تاسیس شد تا نیاز سلامت عمومی کشور مانند از بین بردن مالاریا، آنفلوانزا و غیره برطرف شود اما امروز دانشکده بهداشت با فعالیت‌هایی که در دست دارد ایجاد 4 دوره جدید و مورد نیاز کشور توسط این گروه پیشنهاد شده که در دست تصویب دانشگاه و وزارت بهداشت است و امیدواریم سال آینده بتوانیم برای رشته های پیشنهادی دانشجو پذیرش کنیم که از جمله مهمترین آنها دوره کارشناسی ارشد بهداشت بین‌الملل و دیپلماسی سلامت و بهداشت شهری است.

وی ادامه داد: این رشته‌ها برای اولین بار در کشور و منطقه ایجاد شده است و امیدواریم بتوانیم با ایجاد چنین رشته‌هایی میان مسئولین وزارت بهداشت و سازمان‌های بین المللی را تسهیل و این فکر را در کشور رایج کنیم.

دکتر مصداقی نیا اظهار داشت: در چاره اندیشی مشکلات سلامت که به صورت جهانی ممکن است اتفاق بیفتد نیاز به گفتگو بین کشورها، متخصصان و تصمیم گیری های جهانی خواهیم داشت و اینجاست که بحث دیپلماسی سلامت مطرح می شود که بسیار مورد توجه سازمان ملل و سازمان جهانی بهداشت قرار دارد.

رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به محورهای این سمینار اشاره کرد و گفت: اهمیت و نقش دیپلماسی سلامت با تاکید بر اهداف هزاره، قوانین بهداشت بین الملل و سایر چالش های سلامت عمومی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

دکتر مصداقی نیا فرهنگ سازی بهتر و توانمندسازی افراد تاثیرگذار در امر سلامت برای شناخت بهتر را از اهداف این سمینار دانست.

وی در پایان از نمایندگان سازمان جهانی بهداشت و نماینده یونیسف در ایران برای شرکت در این سمینار تشکر کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.74079s, 18q