مرز بین سلامتی و بیماری

۱۳۹۲/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۳ - کد خبر: 73043

سلامت نیوز : بتاکاروتن موجود در هویج، ویتامین‌هایی را وارد بدن می‌سازد ولی در صورت زیاد مصرف کردن هویج، به زردی مبتلا می‌شویم.

جعفریان، متخصص تغذیه گفت: ویتامین آ (A) در بدن نقش کلیدی دارد و با مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین (آ) بین سلول‌ها ارتباط زیادی برقرار می‌شود که از سرطان‌ها پیشگیری می‌کند.وی افزود: ویتامین A بیشتر در سبزیجاتی مانند هویج وجود دارد و رنگ نارنجی موجود بتاکاروتن‌ها نام دارند كه زیادی مصرف آن باعث زرد رنگ شدن پوست می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ وی افزود: تفاوت بیماری زردی با زرد شدن پوست از خوردن هویج در زرد شدن سفیدی چشم است، اگر سفیدی چشم زرد شود به بیماری زردی مبتلا شده‌ایم.وی خاطر نشان کرد: در صد گرم هویج ۳ گرم فیبر محلول در آب است، که فیبر برای بیمارانی با نارسایی گوارشی، یبوست و افرادی که دفع خوبی ندارند مناسب است، در عین حال از انرژی پایینی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: مصرف هویج پخته یا خام فرقی نمی‌کند ولی هویج خام ویتامین‌ها را بیشتر حفظ می‌کند و هویج پخته با تغییری که در ساختارش به وجود می‌آید میزان جذب ویتامین‌ها بیشتر می‌شود و در عین حال حجم زیادی از معده را می‌گیرد و سبب جلوگیری از چاقی می‌شود. وی در نهایت اظهار داشت: هویچ باید به اندازه مصرف شود وگرنه رنگ زرد متمایل به نارنجی موجود در آن سبب بیماری زردی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.75755s, 18q