زني با اهداي كليه جان مادرش را نجات داد

۱۳۸۶/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7306
زني با اهداي كليه جان مادرش را نجات داد

هاشم قاسمي در گفت وگو با ایسنا، گفت: چند روز پيش، فرزندان زني 47 ساله كه از نارسايي شديد كليه رنج مي‌برد، با مراجعه به انجمن حمايت از بيماران كليوي خواستار پيوند كليه براي مادر خود شدند. اما در پي اعلام زماني چند ماهه براي يافتن كليه اهدايي و انجام عمل پيوند، اين افراد تصميم گرفتند خود به مادرشان كليه اهدا كنند.


وي در ادامه گفت: پس از انجام آزمايشات پزشكي، دختر بزرگ اين زن نيز مبتلا به نارسايي كليه و فاقد صلاحيت لازم براي اهداي كليه شناخته شد. اما دختر ديگر وي كه مادر فرزندان دو قلو نيز است، نامزد اهداي كليه به مادر خود شد.

رييس انجمن حمايت از بيماران كليوي با بيان اين كه مادر اين افراد، از سه سال پيش تاكنون تحت درمان رنج آور دياليز بود، در ادامه گفت: پس از انجام آزمايشات تكميلي، دختر اين زن كليه خود را به مادرش اهدا كرد و خوشبختانه در حال حاضر حال عمومي هر دو نفر مطلوب است.

قاسمي با تاكيد بر اين كه اهداي كليه براي فرد خطري را در پي ندارد، به فوايد پيوند كليه از خويشاوندان اشاره كرد و گفت: در اين روش احتمال موفقيت آميز بودن عمل پيوند،‌ بالاتر از ساير روش‌هاست.

وي در پايان از مردم خواست تا در صورت وجود فرد نيازمندي به كليه در خانواده خود، بدون نگراني به اهداي كليه اقدام كرده و جان وي را نجات دهند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38953s, 18q