پرخوری عصبی موجب افسردگی می‌شود

۱۳۹۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۱ - کد خبر: 73073

سلامت نیوز : یک کارشناس تغذیه گفت: پرخوری عصبی موجب بروز افسردگی در افراد می شود.

نسرین علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا ، افزود: پرخوری عصبی یک نوع اختلال است که در زنان و مردان به ویژه جوانان اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: در این بیماری فرد تمایل به خوردن خوراکی‌های پرکالری و کم حجم در مدت زمان کوتاه دارد و معمولات بعد از میل کردن این مواد غذایی توسط انگشت سبب استفراغ عمدی خود می‌شود که این امر موجب به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌های گوارشی می‌شود و بیشتر مواقع سرانگشتان آنها به دلیل اسید معده خوردگی پیدا می کند.

علیزاده اظهار داشت: این افراد معمولا وزن طبیعی دارند یا مقدار کمی اضافه وزن و یا کمبود وزن دارند. از سوی دیگر از چاق شدن هراس دارند و معمولا از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند.

به گفته وی، این افراد تحت فشارهای عصبی هستند و یا در رشته‌های مرتبط با چاقی و لاغری کار می‌کنند و یا این که از ورزشکاران حرفه‌ای هستند.

این کارشناس تغذیه، کم آبی و یا پوسیدگی دندان‌ها، نفخ و لرزیدن دست و پاها، کاهش دوره‌های قاعدگی را از جمله عوارض این بیماری ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه پرخوری عصبی نیز مانند بی‌اشتهایی عصبی نیاز به درمان دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه باید فرد به این باور برسد که با این روش به سلامت خود آسیب وارد می‌کند، درمان این بیماری با یک متخصص تغذیه و یک مشاور امکان پذیر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.04306s, 18q