حركت عظيم توليد علم را در كشور سرعت بخشيم

۱۳۸۶/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7313
حركت عظيم توليد علم را در كشور سرعت بخشيم

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، كامران باقري لنكراني طي پيامي به مناسبت آغاز سال تحصيلي سال 86 _ 87 و تقارن آن با ماه مبارك رمضان گفت: ماه رمضان فرصتي است تا با خود سازي، سختي و مشكلات تحصيل را بهتر تحمل نماييم و در برابر ناملايمات و كمبودهاي موجود سر خم نكنيم.
در بخشي از اين پيام آمده است: نخبگان فرهيخته، شما وارثان تمدن عظيمي هستيد كه از در آميختن دو اقيانوس بزرگ تمدن اسلامي و ايراني به وجود آمده است، دانشگاه را پايگاهي براي رشد و توسعه اين تمدن عظيم سازيد تا به افتخارات آن افزوده شود و موجب رستگاري جامعه بشري گردد، گفتمان علمي را محور قرار دهيد و جنبش نرم‌افزاري را تحقق بخشيد. شكوه علمي ايران اسلامي را احيا كنيد و اين سرزمين را همچون گذشته قطب علمي منطقه سازيد تا جايگاهي را كه شايسته آن است دوباره به دست آورد.
در بخش ديگري از اين پيام آمده است: اساتيد ارجمند و مسئولين گرامي، وظيفه خطير پرورش نسل جديد به عهده ماست و در اين راه بايد پاسخگوي هر حركت و رفتار خود باشيم چرا كه الگوي عملي جوانان در دانشگاه، اساتيد و مسئولين هستند هر عمل اشتباه فرصتي است براي دشمنان تا جوانان، اين سرمايه‌هاي ملي ما را يا به سوي خود جذب كنند و يا به بيراهه بكشانند.
در ادامه اين پيام خطاب به اساتيد دانشگاه‌ها آمده است: در مسير تربيت از امانت‌هاي اين ملت، همچون چشمان خود مراقبت كنيد كه آينده در دستان آنان است و در پيشگاه خداوند عذر تقصير ناممكن.
وزير بهداشت در پايان افزوده است: ديرزماني است كه حركت عظيم توليد علم و جنبش نرم‌افزاري به دست دانشجويان متعهد و دلسوز آغاز گشته است، حمايت همه‌جانبه اساتيد و مسئولين به اين حركت، سرعت و قوت مي‌بخشد و تداوم آن را ممكن مي‌سازد، هوشيار باشيم تا موانع را از برابر حركت اين چرخ عظيم برداريم و به سرعت آن بيفزاييم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.10752s, 18q