اتصال بیمارستانهای بزرگ کشور به پایگاه ثبت احوال برای ثبت آنی تولد

۱۳۹۲/۰۲/۱۷ - ۱۵:۲۸ - کد خبر: 73190
سلامت نیوز : معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور از اتصال بیمارستانهای بزرگ کشور به پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال خبر داد و گفت: تا کنون بیش از 60 بیمارستان به این پایگاه متصل شده اند.

حمید پارسایی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: به منظور ثبت آن لاین وقایع مربوط به ولادت در بیمارستانهای بزرگ کشور برنامه ریزیها و هماهنگیهای لازم انجام شده است و بزودی اغلب بیمارستانهای کشور به این سیستم متصل می شوند.

وی گفت: در حال حاضر اطلاعات مربوط به تولد کودک در حدود 63 بیمارستان در استانهای مختلف کشور در همان لحظه تولد انجام می شود و این بیماستانها به پیاگاه اطلاعات جمعیت کشور متصل شده اند.

به گفته وی، در استان تهران نیز در 3  بیمارستان از جمله هدایت بصورت آن لاین ثبت تولد صورت می گیرد همچنین طرحی نیز در مورد اتصال آرامستانها به سازمان ثبت احوال در دست اجرا است که تا کنون حدود 11 آرامستان به این سیستم متصل شده و آمار فوتی های خود را لحظه ای در پاگاه به ثبت می رسانند.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت‌ احوال کشور با اشاره به اینکه حدود 90 درصد از آمار مربوط به فوت و 96 درصد از آمار مربوط به تولد در مهلت قانونی انجام می شود ، تاکید کرد: در صورت اتصال تمامی بیمارستانها و آرامستانها از این پس آمار مربوط به وفات و تولد در کمترین زمان ممکن به ثبت می رسد .

به گفته پارسایی، مهلت قانونی برای ثبت وفات 10 روز و برای ثبت تولد 15 روز اعلام شده است که سعی میکنیم این آمار را به صفر نزدیک کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15092s, 19q