˝ریفلاكس˝ شایع‌ترین بیماری گوارشی در كودكان

۱۳۹۲/۰۲/۱۷ - ۱۵:۳۱ - کد خبر: 73196
سلامت نیوز :غلامرضا خاتمی رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران در گفت‌‌وگو با برنا اظهار داشت: واکسن‌های پیشگیری از ابتلا به آلرژی در داروخانه وجود دارد و افراد می‌توانند با مراجعه به پزشک و انجام تست آلرژی از حساسیت خود آگاه شوند.

وی در ادامه این مطلب اذعان داشت: در زمینه پیشگیری از آلرژی قبل از آغاز فصل سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و در غیر این صورت تهیه واکسن از داروخانه‌ها بدون انجام آزمایش دارای هیچ پایه و مبنای علمی ندارد.

رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران به اهمیت تغذیه در کنترل آسم و آلرژی اشاره کرد و گفت:تغذیه کودکان به‌ویژه کوکان مبتلا به آلرژی یا افرادی که دارای زمینه ابتلا هستند باید سرشار از روی، سلنیوم، ید، آهن، مس و منگنز باشد.

خاتمی با اشاره به اینکه بروز علایم آلرژی‌های غذایی در کودکی ممکن است پیش درآمد آسم در دوران بزرگسالی باشد، خاطر نشان کرد:کودکانی که مبتلا به آلرژی غذایی هستند ممکن است در آینده مبتلا به آسم شوند.

غلامرضا خاتمی رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران در پایان گفت: والدین باید نسبت به بیماری آلرژی در کودکان خود توجه کرده و با مراجعه آن‌ها به پزشک از همان دوران کودکی به درمان بپردازند تا در آینده دچار مشکل نشوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.3881s, 18q