عدم امضاء حکم رئیس سازمان نظام پزشکی از سوی رئیس جمهور بعید نیست

۱۳۹۲/۰۲/۱۹ - ۰۶:۳۶ - کد خبر: 73328
سلامت نیوز : با وجود آنکه رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی از عدم امضای حکم تنفیذ رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی ایران از سوی رئیس جمهور ابراز بی‌اطلاعی می‌کند؛ حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این احتمال  را رد نکرده و می‌گوید: از احمدی نژاد هركاری بر می‌آید.

مراد هاشمی زهی رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر عدم امضای حکم ریاست سازمان نظام پزشکی از سوی رئیس جمهور برای سومین بار گفت: در این زمینه چیز خاصی به ما نگفته‌اند آن چیزی که به طور غیرمستقیم به ما اعلام شده این است که روال عادی امضای حکم در حال طی شدن است.

وی با اشاره به اظهارات احمدی نژاد مبنی بر باطل بودن انتخابات نظام پزشکی افزود: ایشان نظر خودش را گفته است زیرا انتخابات بر اساس یک روال قانونی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر به ما اعلام شود رئیس جمهور حکم را امضا نمی‌کند آن وقت کاری که باید را انجام خواهیم داد و فعلا منتظر نظر رسمی ریاست جمهوری هستیم.

هاشم زهی با توجه به اینکه منطق حکم می‌کند که رئیس جمهوری حکم رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی را امضا کند، افزود:‌ از همین رو نباید حرف تنش زا زده شود که مبادا تحریک شوند و بگویند ما که داشتیم امضا می‌کردیم اما هیات نظارت چنین اظهاراتی را مطرح کرد.

وی در این باره که براساس شنیده‌ها حکم رئیس سازمان نظام پزشکی سه بار برای امضا به ریاست جمهوری رفته اما امضا نشده است، افزود: اگر قرار بود امضا نکنند همان بار اول می‌گفتند امضا نمی‌کنیم و دیگر سه بار حکم به ریاست جمهوری نمی‌رفت.

هاشم زهی به حضور دو نماینده دولت در هیات نظارت برانتخابات نظام پزشکی اشاره کرد و افزود: همچنین اگر قرار بود رئیس جمهور حکم رئیس سازمان را امضا نکند دو نفر به هیات نظارت و انتخابات نظام پزشکی معرفی نمی‌کرد.

وی ادامه داد: دولت حتی دو نماینده قبلی را خود در هیات نظارت تغییر داد تا دیگر شک و تردیدی نداشته باشد و دو نفر جدید معرفی کرد بنابراین این موضوع نشان می‌دهد كه رئیس جمهور هم روند برگزاری انتخابات را قبول دارد و دلیلی وجود ندارد که بگوییم غیر از این است.

همچنین رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز درمورد برخی شنیده‌ها مبنی برعدم امضای حکم تنفیذ رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی ایران ازسوی رئیس جمهور گفت: من چیزی نشنیده‌ام اما از این رئیس جمهور هرچیزی بر می‌آید.

حسینعلی شهریاری وی تصریح کرد: البته باورم نمی‌شود که این طور باشد و انشاالله ایشان حکم رئیس سازمان نظام پزشکی را امضا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر رئیس جمهور حکم رئیس سازمان نظام پزشكی را امضا نكند مجلس چه تدبیری خواهد اندیشید، افزود: نباید فضا به سمت لج و لجبازی پیش برود زیرا هنوز مهلت قانونی برای امضای حکم تمام نشده است و اگر این مهلت تمام شد و حكم امضا نشد بعد از آن اظهار نظر می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72016s, 18q