تلاش دولت آمريكا براي قطع كمك هزينه‌ي خدمات درماني به مهاجران در اين كشور

۱۳۸۶/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7338
تلاش دولت آمريكا براي قطع كمك هزينه‌ي خدمات درماني به مهاجران در اين كشور

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين تصميم دولت آمريكا بلافاصله خشم مقامات پزشكي و بيمارستاني در آمريكا را برانگيخت.

رييس اتحاديه بيمارستان‌ها و مراكز بهداشتي درماني آمريكا در واكنش به اين تصميم دولت اظهار كرده است كه بيمارستان‌ها در هر صورت به درمان مهاجران غير قانوني ادامه خواهند داد.

موضوع خدمات درماني در آمريكا همواره يكي از بحث‌ برانگيزترين موضوعات در سياست داخلي اين كشور بوده است. وضعيت ارايه خدمات پزشكي به ويژه به مهاجران در اين كشور بسيار تاسف برانگيز بوده است.

اگر چه كمك‌هاي درماني دولتي تحت عنوان "خدمات پزشكي" در اين كشور به بيماران ارايه مي‌شود، اما مهاجران غير قانوني تنها در موارد ضروري و در صورت ابتلا به برخي بيماري‌هاي خاص حق استفاده از اين امكانات را خواهند داشت.

اين در حالي است كه دولت واشنگتن ادعا كرده است كه سرطان جزء بيماري‌هاي خاص محسوب نمي‌شود.

هيلاري كلينتون به عنوان يكي از نامزدهاي رياست جمهوري در ‌آمريكا، در واكنش به اين تصميم اظهار داشته است كه سياست بهداشت و درمان را در صدر برنامه‌هاي انتخاباتي خود قرار خواهد داد.

نماينده دولت فدرال نيويورك نيز در نامه‌اي اعتراض‌آميز نسبت به اين تصميم اظهار كرده است: ما در هر صورت با اين تصميم مقابله خواهيم كرد. اين وظيفه پزشكان است كه در مورد ضرورت شيمي درماني براي برخي بيماري‌ها تصميم‌گيري كنند نه نمايندگان پارلمان.

انجمن مبارزه با سرطان سينه در آمريكا با اشاره به ارايه خدمات رايگان و مناسب به بيماراني كه مبتلا به سرطان سينه هستند،‌ گفت: فراهم كردن شرايط براي ابتلاي زنان به سرطان سينه از طريق ايجاد موانع در راه درمان ‌آن، يك سياست وحشيانه است.

اين تصميم دولت بوش به ويژه از آن جايي بحث برانگيز بوده است كه هزينه‌هاي درماني اختصاص يافته به خارجي‌ها در مورد بيماران خاص بسيار ناچيز بوده است.

نتيجه مطالعاتي كه در كاليفرنياي شمالي صورت گرفته، نشان داده است كه هزينه‌هاي درماني و خدماتي بين سال‌هاي 2001 تا 2004 كمتر از يك درصد از بودجه كل كشور را شامل مي‌شده است.

از دولت آمريكا هم‌چنين به دليل قوانين سخت و دست و پا گيري كه براي درمان نوزادان متولد شده از مادران خارجي در نظر گرفته،‌ به شدت انتقاد شده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.42141s, 18q