درمان های خانگی را بشناسید

۱۳۹۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 73413
سلامت نیوز : مادر بزرگ ها، استفاده از شیوه های طبیعی و خانگی را برای درمان کودکان توصیه می کنند اما آیا این شیوه های درمانی واقعاً موثر است؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ آیا مالیدن پماد ترموراب (ویکس) به کف پای کودکان برای رفع سرفه مفید است.

از آنجا که نمی توان به کودکان زیر ۴ سال داروی سرماخوردگی تجویز کرد، مالیدن پماد ویکس به کف پا یا سینه علایم سرماخوردگی را تسکین می دهد.

عسل برای تسکین درد گلو مفید است؟

عسل طبیعی، ماده ضد عفونی کننده عالی به حساب می آید و گلو درد را تسکین می دهد. این ماده لایه ای روی بافت ایجاد می کند و در نتیجه قورت دادن آسان تر می شود. علاوه بر آن، عسل دارای خاصیت ضد باکتریایی نیز است. توجه کنید دادن عسل به کودک زیر یک سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

آیا جو دوسر برای تسکین علایم بیماری آبله کاربرد دارد؟

افزودن چند پیمانه جو دوسر به آب ولرم حمام، خارش ایجاد شده را از بین می برد. اما توجه داشته باشید که برخی افراد به جو دوسر حساسیت دارند.

مخلوط شیر و زردچوبه برای مقابله با سرماخوردگی مفید است؟

مردم کشور هند معتقدند که مصرف ترکیب شیر ولرم و کمی زرد چوبه با سرماخوردگی مقابله می کند. اگر چه این ادویه خاصیت فراوانی دارد اما مصرف شیر و زردچوبه جا نیفتاده است.

 آیا می توان از روغن زیتون برای رفع سبوره سر نوزاد استفاده کرد؟

ایجاد سبوره که شبیه شوره سر است جای نگرانی ندارد و به مرور زمان رفع می شود. اما اگر می خواهید این مشکل زودتر برطرف شود، کمی روغن زیتون به کف سر نوزاد بمالید تا به راحتی کنده شود.

 آیا جوش شیرین برای رفع جوش های ناشی از پوشک کودک مفید است؟

از جوش شیرین برای مقابله با بیماری های متعدد از جمله سوزش سردل، گزیدگی زنبور و بوی بدن استفاده می شود اما باید دانست برای کودکان استفاده از آرد ذرت نسبت به جوش شیرین بهتر است. زیرا محلول جوش شیرین در آب از طریق پوست آسیب دیده قابل جذب است و این امر می تواند مشکل ساز شود. بنابراین استفاده از آن توصیه نمی شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.69335s, 18q