نحوه اجرای طرح ملی "غربالگری فشار خون" در روستاها

۱۳۹۲/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۲ - کد خبر: 73451

سلامت نیوز : رییس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت بااشاره به اجرای طرح ملی "غربالگری فشار خون" در روستاها گفت:‌ این طرح در روستاها به طور فعال اجرا خواهد شد، به این ترتیب که در صورت عدم مراجعه روستائیان به خانه ها و مراکز بهداشتی، نیروهای درمانی به سراغ آنان می روند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر کوروش اعتماد همچنین از ادامه طرح غربالگری فشارخون تا پایان مردادماه برای غربالگری فشارخون تمام ایرانیان بالای 30 سال خبر داد و افزود:‌ این طرح جزو برنامه های علمیاتی این مرکز در سال 92 قرار گرفته و تا اتمام غربالگری فشارخون ایرانیان بالای 30 سال یعنی حداقل تا سه ماه دیگر ادامه می یابد.

وی افزود: برای تبلیغات و اعلام اهمیت و گستردگی این طرح پرستاران به مدت یک هفته در این طرح مشارکت کردند ولی هنوز طرح تمام نشده و مردم می توانند به مراکز بهداشتی برای غربالگری فشار خون خود مراجعه کنند.

وی افزود: در شهرها نیز این طرح در مراکز بهداشتی اجرا می شود و مردم می توانند به این مراکز مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با هماهنگی استان ها پایگاه های سیاری نیز برای اقشاری مثل کارمندان که نمی توانند به این مراکز مراجعه کنند در نظر گرفته می شود.

اعتماد در خصوص اعلام آمار افرادی که تاکنون در این طرح شرکت کرده اند، گفت: استقبال مردم از این طرح بسیار خوب بوده است و آمار دانشگاه ها در این خصوص در حال جمع آوری است

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.24678s, 18q