دشمنان کاهش وزن

۱۳۹۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 73469
سلامت نیوز : به‌تازگی، متخصصان تغذیه فهرستی از محصولاتی را منتشر کرده‌اند که از کاهش وزن بدن جلوگیری می‌کند. ماکارونی، برنج، سیب‌زمینی، میوه‌های خشک و آجیل محصولاتی هستند که در کاهش وزن خلل ایجاد می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خورشید ؛ این محصولات در اغلب رژیم‌های غذایی دیده می‌شود درحالی که مصرف بیش از حد آن باعث افزایش وزن می شود.

 ماکارونی
پزشکان معتقدند این محصول غذایی را نباید بیش از 2 بار در هفته استفاده کرد. مصرف ماکارونی به همراه گوشت باعث جلوگیری از کاهش وزن می‌شود به همین دلیل آنها توصیه می‌کنند که ماکارونی تنها با سبزی ها مصرف شود.

 برنج
محصول دیگری که مانعی برای کاهش وزن محسوب می‌شود، برنج است. برنج حاوی مقادیر فراوانی از کربوهیدرات و نشاسته است که تجمع چربی‌ها را سبب می‌شود. متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند برنج سفید را جایگزین برنج تیره کنید. به اعتقاد پزشکان،  برنج نباید بیش از 2 بار در هفته مصرف شود.

 سیب‌زمینی
متخصصان معتقدند افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند باید این محصول را از رژیم غذایی خود حذف کنند. سیب‌زمینی حاوی مقادیر فراوانی از نشاسته است که در روند کاهش وزن خلل ایجاد می‌کند. متخصصان تغذیه به علاقه‌مندان این محصول غذایی توصیه می‌کنند در صورت تمایل به مصرف سیب‌زمینی آن را با پوست آب‌پز کرده و میل کنید.

 میوه‌های خشک و آجیل
به اعتقاد پزشکان با وجودی که میوه‌های خشک جایگزینی مناسب برای شیرینی‌ها محسوب می‌شوند اما باید توجه داشت که کشمش و  آلوی خشک کالری زیادی دارند.
متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند برای رسیدن به وزن ایده‌آل میوه‌های خشک را همانند آجیل‌ها نباید روزانه بیش از 30 گرم استفاده کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33331s, 18q