افزایش غیرمنطقی تعرفه باعث کاهش مراجعه بیماران به مراکز درمانی می‌شود

۱۳۹۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۳۵ - کد خبر: 73624

سلامت نیوز : عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران گفت: افزایش غیرمنطقی تعرفه باعث کاهش توان بیمار در مراجعه به مراکز پزشکی می‌شود که برای بیماران خطرناک است.

دکتر صداقت در گفت وگو با ایسنا ، گفت: با وجود این که تعرفه‌های رادیولوژی دو ماه پیش تصویب شد ولی هنوز ابلاغ نشده است ما همچنان زیان‌های زیادی را متحمل می‌شویم.

وی افزود: قیمت فیلم رادیولوژی از سال گذشته تاکنون چهار برابر، قیمت کاغذ سونوگرافی پنج برابر و MRI و سی تی اسکن نیز دو تا پنج برابر شده است.

صداقت با اشاره به اینکه قیمت گاز هلیم از لیتری 13 هزار تومان به لیتری 200 هزار تومان افزایش یافته است، گفت: خواسته ما افزایش تعرفه نیست بلکه خواسته‌مان حمایت از بیمار است.

عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی با بیان اینکه قیمت تیوب سی تی اسکن‌های جدید از یک صد میلیون به چهار صد میلیون تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: افزایش غیرمنطقی تعرفه باعث کاهش توان بیمار در مراجعه به مراکز پزشکی می شود که از یک طرف برای بیمار خطرناک است و از طرفی سرمایه گذاری تصویربرداری مقرون به صرفه نیست.

صداقت گفت:هم اکنون مراکز تصویربرداری ترجیح می دهند تا جایی که ممکن است از پذیرش بیماران نیازمند سی تی اسکن خودداری کنند و بیشتر سعی می‌کنند که این بیماران را به بخش دولتی سوق دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5914s, 19q