صدمه نورهای ال ای دی به چشم

۱۳۹۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 73646
سلامت نیوز :  براساس تحقیقات انجام شده توسط محققان اسپانیایی نورهای ال ای دی دوستدار محیط زیست می توانند به شبكیه چشم صدمه بزند.نورهای ال ای دی سطوح بالایی از تشعتشع در نوار آبی شعاع نور رنگین كمان است كه طی زمان می تواند به شبكیه صدمه بزند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم ؛ دكتر سلیا سانچز راموس به عنوان محقق دانشگاه «كامپلوتنس» در مادرید اظهارداشت: شبكیه یك بافت بسیار حساس است كه چشم را پوشانده و هرگز دوباره رشد نمی كند و یا زمانی كه صدمه ببیند نمی توان آن را تعویض كرد.

سانچز راموس اضافه كرد: شبكیه های آسیب دیده به زودی به یك وضعیت اپیدمی تبدیل می شود و علت اصلی آن استفاده گسترده از رایانه، تلفن های همراه، نمایشگرهای تلویزیون و حتی چراغ های راهنمایی رانندگی و چراغ های خیابانی است كه به تدریج ال ای دی ها جایگزین آنها شده اند.

وی یادآور شد: انتظار می رود كه با گذشت زمان این مشكل وخیم تر هم بشود چرا كه طول عمر انسانها بیشتر می شود و كودكان در سالهای نخست زندگی خود به جای كاغذ بیشتر از دستگاه های الكترونیك به ویژه برای انجام تكالیف درسی استفاده می كنند. چشمها برای نگاه مستقیم به نور طراحی نشده اند آنها برای دیدن با نور طراحی شده اند.

این در شرایطی است كه ما می توانیم با تأثیرات خطرناك اشعه ها مقابله كنیم كه این امر با استفاده از محافظ مناسب، بستن چشمها برای تعدیل شرایط امكان پذیر است.

همچنین براساس توصیه محققان افزودن غذاهای غنی از ویتامین A چون فلفل و اسفناج می تواند در محافظت از چشم ها موثر باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.83348s, 18q