داروها را از گمرک آزاد نمی‌کنند

۱۳۹۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 73650
سلامت نیوز : رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به نگه داشتن داروها در گمرک توسط برخی شرکت‌های دارویی هشدار داد و گفت: این وضعیت باعث می‌شود در آینده نزدیک، دارو کمیاب شود.

دكتر ایرج خسرونیا اظهار کرد: برخی شرکت‌های دارویی به خاطر اینکه وضعیت ارز دارو مشخص نیست، از ترخیص داروهای وارداتی از گمرک خودداری می‌کنند .وی با اشاره به اخبار مربوط به حذف ارز مرجع دارو، به مهر گفت: این وضعیت باعث شده تا برخی شرکت‌های دارویی تا تعیین تکلیف وضعیت ارز دارو، از ترخیص داروهای خود از گمرک خودداری کنند. خسرونیا در ارتباط با انگیزه این شرکت‌های دارویی از آزاد نکردن داروها از گمرکات کشور، افزود: این شرکت‌ها احساس می‌کنند اگر الان داروها را ترخیص کنند، یا ضرر می‌کنند یا اینکه سود فروش آنها پایین خواهد بود.

بنابراین، دست نگه داشته‌اند تا تکلیف ارز دارو مشخص شود. رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران همچنین از قطع همکاری شرکت‌های بزرگ دارویی با شرکت‌های واردکننده دارو به ایران خبر داد و گفت: به نظر می‌رسد، با ادامه این وضعیت در آینده نزدیک شاهد کمیاب شدن دارو خواهیم بود. وی تاکید کرد: دولت و مجلس شورای اسلامی، باید هرچه زودتر برای تعیین تکلیف ارز دارو اقدام کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.08154s, 19q