تبليغ محصولات دخاني به هر شيوه و روشي ممنوع است

۱۳۸۶/۰۷/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7371
تبليغ محصولات دخاني به هر شيوه و روشي ممنوع است

 بر اساس موادي از اين قانون، تبليغ محصولات دخاني به هر شيوه و روشي ممنوع است. بر اين اساس استفاده از نام و علامت تجاري شركت‌هاي توليدكننده انواع فرآورده‌هاي دخاني بر روي ديگر كالاهايي كه تبليغ مصرف مواد دخاني محسوب شود، ممنوع است.

بر اساس اين آيين‌نامه هم‌چنين فروش و عرضه محصولات دخاني توسط عاملان مجاز، نبايد به نحوي باشد كه تبليغ محصولات دخاني براي عموم محسوب شود.

از سوي ديگر استعمال مواد دخاني نيز در اماكن عمومي، به منظور حفظ سلامت عمومي ممنوع است و ظرف مدت سه ماه ناجا و وزارت بازرگاني با همكاري يكديگر دستورالعمل نحوه همكاري نيروي انتظامي با ماموران و بازرسان وزارت بهداشت و وزارت بازرگاني تهيه و ابلاغ خواهد شد.

روسا و مديران كليه ادارات و موسسات و نهادهاي دولتي نيز موظفند بر آيين‌نامه اجرايي قانون مبارزه با دخانيات نظارت و طبق قانون با موارد خلاف آيين‌نامه برخورد كنند.

همچنين در جلسه هيات وزيران، آيين‌نامه اجرايي شوراي سلامت و امنيت غذايي استان‌ها به تصويب رسيد.

به موجب موادي از اين آيين‌نامه كليه ادارات و موسسات مشمول ماده 160 قانون ، موظفند مواد غذايي خود را صرفاً با استفاده از روغن‌هاي مايع داراي استاندارد يا روغن‌هايي با اسيد چرب ترانس پايين‌تر از 10درصد و هم‌چنين از نمك يددار تصفيه شده عرضه كنند.

اعطاي نشان ايمني در سلامت به توليدكنندگان برتر محصولات غذايي و بهداشتي كشور كه ضوابط و دستورالعمل‌هاي وزارت درمان و آموزش پزشكي را رعايت مي‌كنند، از مفاد ديگر اين آيين‌نامه است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.4438s, 18q