دوچرخه سواران حامی انتقال خون تا اروپا رکاب می زنند

۱۳۹۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۲ - کد خبر: 73821
سلامت نیوز : دوچرخه سواران با سابقه و حامی انتقال خون طی اقدامی ترویجی مسیر مجارستان تا فرانسه را رکاب می زنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ طی هماهنگی های انجام گرفته توسط امور بین الملل سازمان، درهریک از کشورهای مسیر، دو نفر به این تیم ترویجی اضافه خواهند شد و در انتهای مسیر که روز جهانی اهدا کنندگان خواهد بود تیمی متشکل از 10 دوچرخه سوار مسیر را به پایان خواهند برد.

علی اصغرصلواتیان یکی از دوچرخه سواران اهدا کننده مستمر است و تا کنون 50 بار خون اهدا کرده است. وی که اکنون 61 سال دارد دبیر کانون اهدای خون منطقه 6 شهرداری است.

وی پرستار بازنشسته و عضو فدراسیون توریسم دوچرخه سواری است و قبلا نیز برای ترویج اهدای خون رکاب زده بود.

مصطفی سنا میری عضو دیگر این گروه دو نفره است که کارمند شرکت نفت و اهل خارک می باشد. مصطفی سنا میری پیش از این نیز مسیر ایران تا آنکارا را به همین هدف رکاب زده است.

وی مربی کاراته و شنا نیز هست و این سومین بار است که برای اهداف انتقال خون رکاب می زند.

این گروه پیش از افتتاح سفر خود در جلسه ای با دکتر توگه مدیر عامل سازمان دیدار کردند .

دکتر توگه در این دیدار ضمن تقدیر از حرکت خود جوش و تحسین برانگیز این تیم دو نفره گفت: گاه چنین فعالیت هایی که زبانی بین المللی دارد بیش از فعالیت های علمی در میان مردم دنیا به چشم می آید و امروز شناساندن دستاوردهای ایران اسلامی به دنیا یک موضوع حیثیتی است. دنیا باید بداند با وجود تمام تحریمها ما هنوز روی پای خود استوار ایستاده ایم.

وی ضمن تشکر از این دوستداران و حامیان انتقال خون گفت: دیدگاه شما جهانی و فراتر از زمان و مکان است و این نگاه زیبا و جهانی باید الگو باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.58954s, 18q