اورژانس اجتماعی نیازمند فرهنگ‌سازی است

۱۳۹۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 73857
اورژانس اجتماعی نیازمند فرهنگ‌سازی است
سلامت نیوز : ناصر کاشانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنا گفت: مردم با وظایف اورژانس اجتماعی آشنایی ندارند و تلقی اکثر مردم از اورژانس فقط اورژانس‌های پزشکی است.

وی با بیان این‌که برای گسترش اورژانس اجتماعی باید تمامی مسئولان تلاش کنند تا فرهنگ استفاده مناسب از آن در کشور نهادینه شود، تصریح کرد: با توجه به مسئولیت مهم اورژانس اجتماعی در کشور، توسعه و گسترش این نهاد یک ضرورت غیرقابل انکار است.

کاشانی با اشاره به این‌که استفاده از اورژانس اجتماعی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، افزود: با توجه به افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی به‌ویژه افزایش خشونت و همچنین طلاق در جامعه، اورژانس اجتماعی می‌تواند نقش بسزایی را در ارتقای سطح امنیت ملی و اجتماعی ایفا کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که رفع نواقص و کمبودهای اورژانس اجتماعی می‌تواند در بهبود مشکلات و اختلالات روحی و روانی افراد جامعه نقش موثری داشته باشد، تصریح کرد: اگر مشکلات مربوط به اورژانس اجتماعی حل و رفع شود، این نهاد اجتماعی می‌تواند با طبقه‌بندی ناهنجاری‌های اجتماعی بیش از پیش خدمت رسانی کند.

نماینده مردم زاهدان در خانه ملت با اشاره به خدمات دولت درباره کامل کردن قانون اورژانس اجتماعی اظهار امیدواری کرد که با تبلیغات بیشتر، مردم به این مراکز مراجعه کنند تا جامعه‌ای آرمانی و به دور از ناهنجاری‌های اجتماعی داشته باشیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.68046s, 18q