عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مدیریت شناور ارز در بخش درمان فاجعه آفرین است

۱۳۹۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۴۱ - کد خبر: 73883
مدیریت شناور ارز در بخش درمان فاجعه آفرین است
سلامت نیوز:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نگاه دولت بر تک نرخی کردن ارز یعنی مدیریت شناور است که در این صورت مصیبت و فاجعه بسیار بزرگی در امر درمان مردم به وجود می آید.

محمد حسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با ایلنا در مورد منتفی شدن حذف ارز مرجع از دارو گفت: نگاه دولت بر تک نرخی کردن ارز یعنی مدیریت شناور است که در این صورت مصیبت و فاجعه بسیار بزرگی در امر درمان مردم به وجود می آید.

وی بااشاره به مصوبه دولت مبنی بر اختصاص 2200 میلیارد تومان برای کمک به وزارت بهداشت افزود: مجلس این مصوبه را مدیریت کرد تا ازاین مبلغ 1800 میلیارد تومان برای یارانه دارو و 400 میلیارد تومان از آن در اختیار بیماران صعب العلاج قرار بگیرد.

قربانی  تصریح کرد: اختصاص این 2200 میلیارد تومان به وزارت بهداشت در کمیسیون تلفیق درحال بررسی است و هنوز به صحن علنی مجلس نیامده است اما انشاالله همین هفته به نتیجه می رسد.

وی خاطرنشان کرد: اگر 2200 میلیارد تومان هم برای واردات و یارانه دارو قرار بگیرد باز هم معضل و مشکل داروی مردم حل نخواهد شد و از همان زمانی که حذف ارز مرجع از دارو مطرح شد شاهد گرانی و کمبود دارو هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه باور داریم با حذف ارز مرجع از دارو دلال بازی ها دوباره آغاز و ناصرخسروها راه می افتد، افزود: اگر 5 هزار میلیارد تومانی كه از محل درآمد یارانه ها به وزارت بهداشت در جهت مدیریت دارو اختصاص پیدا كرده در صحن علنی مجلس رای بیاورد بسیاری از مشکلات ناشی از حذف ارز مرجع دارو برطرف خواهد شد.

قربانی با تاکید بر اینکه با حذف ارز مرجع از دارو قیمت ها 5 / 2 برابر می شود، افزود: به همین جهت مجلس مصمم است برای حمایت از مردم جهت تامین دارو و کنترل قیمت آن ارز لازم را تامین کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.19261s, 18q