ماده معدنی کوچک کننده سلول های چربی

۱۳۹۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 73925

سلامت نیوز : مصرف قند حتی نوع طبیعی آن یا مصرف نشاسته تصفیه شده، باعث افزایش میزان انسولین و ذخیره چربی در بدن می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ این عامل همراه با کمبود کروم (نوعی ماده کانی) خطر اضافه وزن، چاقی مفرط یا ابتلا به دیابت را بیشتر می کند.

علت اصلی کمبود این عنصر به روش های کشاورزی و تهیه محصولات غذایی بر می گردد. این ماده کانی انسولین را متعادل می کند و در کاهش وزن موثر است.

محققان آمریکایی دریافته اند، مصرف روزانه کروم باعث می شود ۲برابر چربی بیشتری سوزانده شود. کروم به استحکام سرخرگ ها، خون و سلامت قلب کمک می کند و نقش چشمگیری در کاهش اشتها به شیرینی ایفا می کند.

ماده معدنی کروم که به طور طبیعی در مواد غذایی غنی از قند طبیعی یافت می شود، به بدن در هضم و سوخت و ساز مواد غذایی طبیعی کمک می کند. با حذف این ماده از برنامه غذایی، بدن مستعد مشکلات متعدد مربوط به مصرف قند تصفیه شده از جمله افزایش وزن می شود.

علایم کمبود کروم

چاقی مفرط و اضافه وزن

اشتها به مصرف مواد غذایی شیرین و نشاسته دار

دیابت

مقاومت در برابر انسولین

سندروم متابولیک

بالا بودن کلسترول یا تری گلیسیرید

منبع کروم

غلات سبوس دار، کاهو، پیاز، لوبیا، گیاهان بنشنی و گوجه فرنگی رسیده.

ماده مغذی ضدکروم

بیشتر مکمل های کلسیم و قرص های ضداسید، میزان جذب کروم در بدن را کاهش می دهد، بنابراین بهتر است جداگانه مصرف شود. در صورت مصرف روزانه آسپرین، کمتر از مواد حاوی کروم استفاده کنید؛ اگرچه به ندرت اما احتمال مسمومیت با کروم وجود دارد، بنابراین دوز توصیه شده در مصرف آن را جدی بگیرید.

مصرف دارو

در صورت مصرف داروی انسولین یا دیابت، قبل از مصرف مکمل کروم با پزشک خود مشورت کنید. زیرا به علت تاثیر کروم در کاهش میزان بالای قند، شاید لازم باشد داروی مصرفی شما کاهش یابد. مصرف مکمل های کروم در کاهش افسردگی و خطر حمله قلبی موثر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.24064s, 18q