استفاده از تلفن همراه عامل فشارخون بالا

۱۳۹۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۸ - کد خبر: 73997

سلامت نیوز :نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد كه استفاده از تلفن همراه باعث فشار خون بالا می شود كه شاید این امر در نتیجه استرسی باشد كه برخی از مكالمات برای كاربر ایجاد می كنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ محققان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده اند كه صحبت با تلفن همراه تاحد زیادی موجب افزایش فشار خون می شود، شرایطی كه تغییر ناگهانی ضربان قلب را به همراه دارد.

فشار خون از جمله اعدادی است كه پزشكان هنگام ارزیابی خطر بیماری قلبی عروقی، بیشترین توجه را به آن دارد.محققان با فاصله های زمانی یك دقیقه ای فشار خون 94 بیماری كه دچار فشارخون خفیف بودند را 12 بار بررسی كردند.

شركت كنندگان در این تحقیق كه به طور متوسط 53 ساله بودند، در یك صندلی راحت در مطب پزشك قرار گرفته و پس از آنكه یك بار فشار خون آنها بررسی شد، تنها گذاشته شدند.

محققان دست كم سه بار به بیماران تلفن كرده و به این نتیجه رسیدند كه وقتی بیمار با تلفن صحبت می كند و یا یك تماس تلفنی دریافت می كند فشار خون وی از 77.121 به طور متوسط به 82.129 تغییر می كند.انجمن قلب آمریكا اعلام كرده است كه فشار خون كمتر از 80.120 برای یك فرد بزرگسال 20 سال به بالا سالم تلقی می شود.

محققان همچنین به این نتیجه رسیده اند كه بیمارانی كه بیشتر از 30 تماس در روز دارند به نوعی نسبت به افزایش فشار خون مصونیت پیدا كرده اند.

دكتر «جیزپه كریپا» از بیمارستان «ویلیمام سالیستو» در ایتالیا اظهار داشت: بیمارانی كه به تماس های تلفنی عادت داشتند، جوانتر بودند كه این امر می تواند نشان دهنده این حقیقت باشد كه جوانان كمتر در معرض ابتلا به فشار خون در نتیجه تماسهای تلفنی هستند.

وی افزود: یك احتمال دیگر این است كه افرادی كه در روز 30 تماس تلفنی می گیرند با دریافت تماس های تلفنی احساس اطمینان مجدد می كنند چرا كه این افراد احساس نمی كنند در معرض خطر از دست دادن یك فرصت هستند.

فشارخون مدتهاست كه به عنوان عامل افزایش خطر بیماری قلبی هستند.

فشار خون به قاتل خاموش شهرت دارد و یك میلیارد نفر از مردم را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار داده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.8683s, 18q