افزایش دمای هوای تابستان عوارض بیماری کودکان را شدیدتر می‌کند

۱۳۹۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۳ - کد خبر: 74035
سلامت نیوز : کارشناس مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با توجه به افزایش دمای هوا در فصل تابستان، آب بدن کودکان کمتر می‌شود و عوارض بیماری اسهال شدیدتر شده و در نتیجه درمان آن مشکل‌تر می‌شود.

بابک باوفا امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: بیماری اسهال برای نوزادان زیر سه سال به‌ویژه شیرخوارگانی که از شیر مادر تغذیه نمی‌کنند، بسیار خطرناک است.

این متخصص اطفال افزود: اسهال به دلیل بی‌اشتهایی که در کودک ایجاد می‌کند موجب کاهش وزن و ضعف سیستم ایمنی بدن کودک می‌شود و کودک را برای سوء تغذیه مستعد می‌کند.

کارشناس مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با توجه به اینکه انواع میوه‌ها در فصل تابستان بیشتر است بنابراین بیماری‌های اسهالی نیز در کودکان بیشتر می‌شود و همچنین در فصل بهار به دلیل وجود گرد و غبار در هوا، اسهال‌های ویروسی در کودکان بیشتر مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش دمای هوا در فصل تابستان، آب بدن کودکان کمتر می‌شود و عوارض بیماری اسهال شدیدتر شده و در نتیجه درمان آن مشکل‌تر می‌شود.

باوفا در زمینه درمان بیماری اسهال در کودکان گفت: بهترین درمان برای بیماری اسهال کودکان، جبران مایعات از دست رفته بدن کودک است.

وی افزود: بهترین دارو او‌آراس است که می‌توان از آن برای کودکان در هر سنی استفاده کرد مگر اینکه شک آن وجود داشته باشد که مدفوع کودک دچار انگل شده است.

باوفا تأکید کرد: اگر کودکی دچار اسهال خونی یا استفراغ مکرر و یا دل دردهای غیرعادی شود حتماً باید توسط پزشک معاینه شود چرا که ممکن است به بیماری‌های دیگری دچار شده باشد.

این متخصص اطفال ادامه داد: بیماری هپاتیت نوع A نیز یک بیماری ویروسی است که علائم آن مشابه بیماری اسهال است و در درمان آن نیز باید مایعات از دست رفته بدن جبران شود.

وی گفت: به طور متوسط ممکن است کودک دو بار در سال به این بیماری دچار شود اما عوارض ناشی از این بیماری اگر شدید شود، برای کودک خطرناک است.

کارشناس مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تغذیه کودک با شیر مادر از شدید شدن بیماری اسهال در کودکان جلوگیری می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28215s, 18q