پذیرش بیمار در اولین مرکز PET اسکن کشور آغاز شد

۱۳۹۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۵ - کد خبر: 74039
سلامت نیوز : محمد‌رضا مسجدی با بیان این مطلب که از جمع بیماران فوق 32 بیمار مراجعه‌کننده از شهرستان بوده‌اند گفت: قبل از افتتاح بخش PET اسکن تمام بیماران نیازمند به این تشخیص به کشورهای ترکیه، امارات، مالزی یا کشورهای اروپایی سفر می‌کردند و به غیر از مسائل مالی و تحمیل هزینه‌های گزاف با مشکلات اقامت، زبان و لزوم وجود همراه مواجه بودند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، وی با اشاره به ایجاد بخش پزشکی هسته‌ای مرکز مسیح دانشوری به عنوان اولین و تنها تولید‌کننده رادیوداروی مربوط به دستگاه PET در کشور اظهار کرد: سایر مراکزی هم که بخواهند انجام این اسکن را آغاز کنند باید داروی خود را از این مرکز تامین کنند.

مسجدی مهمترین کاربردهای PET-CT را در تشخیص بیماریهای بدخیم، بیماری ایسکمیک قلبی و بیماریهای مغز دانست و افزود: PET-CT یک دستگاه تصویربرداری تشخیصی غیر تهاجمی است که با نشان دادن تغییرات متابولیک و عملکردی ضایعه اطلاعاتی را در جهت تشخیص و درمان بیماری مراجعه کنندگان در اختیار پزشک قرار می‌دهد.

قائم مقام مرکز مسیح دانشوری وجود درخواست پزشک معالج برای انجام تست PET اسکن را ضروری دانست و گفت: مراجعه‌کنندگان می‌توانند برای تکمیل فرم مربوطه از طریق وب سایت www.pet-ct.nritld.sbmu.ac.ir یا تماس با پذیرش بخش از طریق شماره تلفن 27122712 اقدام کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82993s, 18q