افزایش شانس بچه‌دار شدن با روش جدید لقاح مصنوعی

۱۳۹۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۳۱ - کد خبر: 74069

سلامت نیوز : پزشکان اخیرا به شیوه‌ای ساده‌ اما در عین حال کارآمدتر در زمینه لقاح مصنوعی دست یافته‌اند که شانس موفقیت زوجین را برای بچه‌دار شدن افزایش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ «ریچارد سبر»، سردبیر بخش پزشکی شبکه ای بی سی در خصوص این شیوه جدید می‌گوید: برای زوج‌هایی که در تلاش برای بچه‌دار شدن به روش مصنوعی هستند، شیوه IVF یا لقاح مصنوعی یک راه حل محسوب می‌شود اما درصد موفقیت این شیوه در زنان زیر 35 سال از 42 درصد بالاتر نمی‌رود.

این در حالی است که در شیوه جدید می‌توان با استفاده از دوربین و یک عکاسی ساده، امکان موفقیت این روش را به میزان قابل توجهی افزایش داد. با کمک تصاویر بدست آمده با این روش مشخص می‌شود که کدامیک از جنین‌ها سالم‌تر هستند و این امر درصد موفقیت شیوه لقاح مصنوعی را تا 61 درصد افزایش می‌دهد.

اگرچه باور متخصصان بر این است که این یک مطالعه بسیار جزیی و معمولی است اما روش IVF یک تکنیک پرهزینه برای زوج‌ها است که این شیوه جدید می‌توانند سبب تشویش زوج‌های نازا برای استفاده از روش فوق شود.

این پزشکان تاکید کردند: برای دستیابی به نتیجه قطعی باید این شیوه چندین مرتبه آزمایش و تکرار شود تا بتوان درباره آن به قطعیت رسید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89305s, 19q