گزارشی از یک بیمارستان ایرانی در سرزمین افغان‌ها

۱۳۹۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۳۷ - کد خبر: 74078

سلامت نیوز :  مراجعه کنندگان مرکز درمانی "ایران کلینیک" در استان هرات، واقع در غرب افغانستان، 60 درصد افزایش یافته است.

دکتر جلیل قنبری رئیس "ایران کلینیک" در گفت وگو با (ایسنا) اظهار داشت: این مرکز درمانی در سال 1381 در هرات آغاز به کار کرد که از آن زمان به این طرف توانسته تا نظر موافق مردم هرات را به دست آورد.

او می‌گوید: خدماتی که در این کلینیک ارائه می‌شود هیچ تفاوتی با مراکز درمانی داخل ایران ندارد و بیماران با هزینه بسیار کم معاینه و معالجه می‌شوند.

قنبری افزود: ایران کلینیک زیر مجموعه مرکز خدماتی سبز پارسیان است که از سوی شماری از خیرین داخل جمهوری اسلامی ایران، حمایت می‌شود.

رئیس مرکز درمانی ایران کلینیک همچنان گفت: تاکنون همکاری‌های زیادی میان آنان و اداره بهداشت و سلامت استان هرات صورت گرفته است و از سوی دیگر برنامه هایی در دست است تا در آینده این همکاری‌ها در بخش تبادل معلومات افزایش یابد.

وی تصریح کرد: بر اساس خدمات رسانی‌های درست و به موقع آنان، آمار مراجعه کنندگان هراتی همچنان رو به افزایش است.

در همین حال برخی از بیمارانی که به "ایران کلینیک" مراجعه کرده بودند، ضمن ابراز رضایت از خدمان این مرکز درمانی اظهار کردند: فعالیتهای این مرکز بهداشتی نسبت به شماری از کلینیک‌های داخل هرات بهتر بوده و نیاز است تا این فعالتی‌ها گسترش یابد.

به گفته آنها، در حال حاضر شمار زیادی از بیماران افغان برای معالجه خود به کشورهایی از جمله جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و هند سفر می‌کنند و اگر ایران کلینیک به سطح بیمارستان ارتقاء پیدا کند، می‌تواند مشکلات زیادی از مردم هرات را برطرف سازد.

در حال حاضر در ولایت هرات ده‌ها کلینیک و بیمارستان دولتی و خصوصی فعالیت دارد اما دیده شده که مراجعه کنندگان مراکز درمانی خارجی، بیشتر مورد توجه واقع شده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.73656s, 19q