تشییع پیکر «پروانه وثوق» از مقابل بیمارستان محک

۱۳۹۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 74196
سلامت نیوز: پیکر پروفسور «پروانه وثوق» فوق تخصص خون و انکولوژی و رییس هیات امنای محک صبح امروز با حضور جمعی از پزشکان و شاگران استاد از مقابل بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودک «محک» به سمت بهشت‌زهرا(س) تشییع شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پروانه وثوق که با علم ودانش خود هزاران کودک مبتلا به سرطان را در مسیر درمان و بهبودی همراهی کرد، روزیکشنبه در سن 78 سالگی درگذشت.

پروانه وثوق که متولد اسفند 1314 در تفرش بود، دکترای عمومی خود را در سال 1342 از دانشکده علوم پزشکی تهران دریافت کرد و دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی‌اش را در دانشگاه‌های کمبریج، ماساچوست و ایلینوی گذراند و دوره تکمیلی پزشکی را در دانشگاه واشنگتن سپری کرد.

او فعالیت تخصصی پزشکی‌ خود را در سال 1350 از بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) آغاز کرد و از موسسان رشته فوق تخصصی خون و سرطان کودکان بود و توانست بخش هماتولوژی و آنکولوژی را در بیمارستان علی اصغر (ع) راه اندازی کند.

از این استاد فرزانه بیش از 100 عنوان مقاله و کتاب در زمینه بیماریهای خون و سرطان کودکان بر جای مانده و همچنین عضویت در گروه اطفال فوق تخصصی خون و SIOP/INCTR/MECCA حضور فعال او در انجمن‌های تخصصی بین المللی چون سرطان و فرهنگستان علوم پزشکی ایران از دیگر سوابق این استاد فرزانه بود.

مراسم ترحیم این استاد فرزانه روز پنجشنبه دوم خرداد ماه از ساعت 14:30 تا 16 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.84327s, 18q