قائیدرحمت با انتقاد از کم‌کاری تامین اجتماعی در افزایش حقوق بازنشستگان تاکید کرد:

لزوم رسیدگی مراجع ذی‌ربط به تخلفات سازمان تامین اجتماعی

۱۳۹۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۴ - کد خبر: 74197
لزوم رسیدگی مراجع ذی‌ربط به تخلفات سازمان تامین اجتماعی
سلامت نیوز: عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس٬ پیرو بی‌نوجهی سازمان تأمین اجتماعی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان٬ گفت: اگر افزایش حقوق بازنشستگان هر چه زودتر اجرایی نشود٬ باید این امر از سوی مراجع رسیدگی به تخلفات دستگاه‌های اجرایی مورد پیگیری قرار گیرد.

عباس قائیدرحمت در گفت وگو با خانه ملت٬ تصریح کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی به صورت شرعی و قانونی موظف هستند٬ نسبت به آنچه در مراجع قانونی به تصویب رسیده اقدام کنند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی٬ با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات قانونی از سوی سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش حقوق بازنشستگان٬ افزود: چنانچه این موضوع ادامه داشته باشد مجلس مجبور است این بی اعتنایی به قانون را مورد پیگیری قرار داده و از اهرم‌های نظارتی خود برای رسیدگی به آن استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: سرپرست سازمان تأمین اجتماعی باید هر چه زودتر در جهت اجرایی شدن قانون افزایش حقوق بازنشستگان گام‌های جدی بردارد و نتایج اقدامات خود را به بازنشستگان اعلام کند.

وی با تأکید بر ضرورت رسیدگی به مشکلات پیش‌روی بازنشستگان برای اداره زندگی متناسب با شأن یک فرد بازنشسته٬ گفت: بازنشستگان بعد از سال‌ها خدمت به کشور و پرداخت حق بیمه باید با امنیت روانی کامل به امورات خانواده و فرزندان خود رسیدگی کنند و در این میان مشکلات حداقلی مالی و بیمه‌ای نباید به مثابه کابوسی برای این افراد باشد.

قائیدرحمت٬ در مورد اجرایی نشدن بیمه دی برای بازنشستگان٬ افزود: باید تکلیف میزان وجوهی که به دلیل بیمه دی از حقوق بازنشستگان کسر شده هر چه زودتر روشن شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ یادآور شد: هم‌اکنون بسیاری از مطالبات مردمی نظیر افزایش حقوق بازنشستگان٬ بیمه کارگران ساختمانی و نظایر آن معوق مانده که جای امیدواری دارد تا پایان عمر دولت این بخش‌های مغفول مانده هر چه زودتر مورد توجه قرار گیرند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ تصریح کرد: اجرایی نشدن قانون خلاف سوگندی است که مسئولان در زمینه التزام به قانون یاد کرده‌اند و اگر پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان هر چه زودتر اجرایی نشود٬ باید این موضوع از سوی مراجع رسیدگی به تخلفات دستگاه‌های اجرایی پیگیری شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52214s, 18q