روغن زيتون دارويي مناسب براي بيماري هاي قلبي

۱۳۸۶/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7440
روغن زيتون دارويي مناسب براي بيماري هاي قلبي
دكتر كيمياگر، متخصص تغذيه و رژيم درماني به باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب گفت: روغن زيتون يك روغن گياهي است كه بيشتر در كشورهاي حاشيه درياي مديترانه توليد و مصرف مي شود و وجود اين نوع روغن در برنامه غذايي مردم اين نواحي سبب افزايش سلامتي و طول عمر و جلوگيري از سرطان و بيماري هاي قلبي و عروقي شده است.
وي خاطر نشان کرد: اجزاي مغذي موجود در اين روغن كه فنل ناميده مي شود، اثر آنتي اكسيداني، ضد التهابي و جلوگيري از لخته در عروق دارد.
اين متخصص تغذيه و رژيم درماني افزود: انواع چربي روغن زيتون از اسيدهاي چرب غير اشباع با يك باند دو گانه (Mufa) است كه به دليل تاثير آن در بهبود وضعيت چربي هاي خون مي توان اين روغن را يكي از روغن هاي مناسب براي مصرف اعلام كرد.
كيمياگر با اشاره به اينكه اين روغن براي استفاده در سالاد و روي برنج و يا پخت با حرارت پايين و در مدت زمان كم و در حد تفت دادن و ملايم مناسب است در مورد شرايط نگهداري اين روغن تصريح کرد: بهترين نوع ظروف براي نگهداري اين نوع روغن ظروف فلزي در دار است و بايد دور از نور نگهداري شود زيرا نور موجب از بين رفتن به بسياري از آنتي اكسيدان هاي موجود در روغن زيتون مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.73039s, 18q