علت تعریق های شبانه بیماران دیابتی کنترل نشدن قند خون است

۱۳۹۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 74406
سلامت نیوز :کنترل نشدن قند خون در بیماران دیابتی امکان تعریق های زیاد شبانه در اندام فوقانی بدن را افزایش می دهد. دکترمحمود پرهام، استادیار دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این که قندخون بالا آثار مخربی را در سیستم عصبی، اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک انسان بر جای می گذارد، گفت: کنترل نکردن قند خون موجب بروز عوارضی نظیر خشک شدن کف پاها و تعریق در اندام فوقانی بدن می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ وی با اشاره به این که افراد دیابتی باید با کنترل مناسب و دقیق قندخون مراقب عوارض ناشی از بیماری خود باشند، افزود: همچنین با خشک شدن کف پاها، این قسمت از بدن ترک می خورد و با باز شدن راه عبور عفونت ها، پاها دچار مشکل خون رسانی و عفونت می شود. این فوق تخصص غدد اضافه کرد: قند ناشتای افراد دیابتی باید بین ۹۰ تا ۱۳۰باشد و بعد از صرف صبحانه نیز قند خون این افراد نباید از ۱۸۰بیشتر باشد.

وی با بیان این که وجود مقدار زیاد گلوکز در خون برای مدت طولانی می تواند به بسیاری از قسمت های بدن مانند قلب، رگ ها، چشم ها و کلیه ها آسیب برساند، گفت: در صورتی که قند خون افراد دیابتی کنترل نشود، دست و پای این افراد دچار علایمی نظیر سوزش می شود. همچنین قند خون بالا آسیب های بسیاری برای چشم فرد ایجاد می کند که این افراد باید برای اطمینان بیشتر از وضعیت سلامت چشمان خود حداقل سالی یک بار به پزشک مراجعه کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76124s, 18q