مواد غذایی که کمک می کند بهتر بخوابید

۱۳۹۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۰۲ - کد خبر: 74411
مواد غذایی که کمک می کند بهتر بخوابید
سلامت نیوز : متخصصان تغذیه به افراد توصیه می کنند از خوردن غذا در ساعات قبل از خواب خودداری کنند، زیرا این امر باعث افزایش وزن می شود اما از سوی دیگر احساس گرسنگی نیز موجب بی خوابی می شود. 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ به گفته دکتر آشوین متا، از مرکز تحقیقات سرطان سیلوستر در میامی، راه حل این موضوع خوردن «غذاهای مناسب» در ساعات قبل از خواب است. در این جا به چهار ماده غذایی که وی خوردن آن ها را در ساعات قبل از خواب پیشنهاد می کند اشاره می کنیم.

سیب، این میوه بسیار مغذی سرشار از فیبر محلول است خوردن سیب باعث احساس سیری می شود. همچنین قند مورد نیاز بدن را تامین می کند بدون آن که افزایش چندانی در قند خون ایجاد کند.

دانه کدو تنبل: این روزها رژیم های غذایی حاوی غذاهایی است که منیزیم کمی دارد این دانه حاوی منیزیم است که به خواب راحت کمک می کند.

بلغور جو: غذاهای سبوس دار مانند بلغور جو، برنج و سبوس گندم سرشار از منیزیم است بلغور جو حاوی فیبر محلول است و خوردن آن باعث می شود در تمام طول شب احساس سیری کنید.

چای بابونه: بسیاری این چای را در از بین بردن مشکلات خواب موثر می دانند، اما اگر چای بابونه دوست ندارید می توانید چای لیمو یا چای بادرنجبویه را جایگزین آن کنید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.34885s, 18q