با تصويب آيين نامه، اجراي بهتر قانون جامع كنترل دخانيات امكان پذير شد

۱۳۸۶/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7446
با تصويب آيين نامه، اجراي بهتر قانون جامع كنترل دخانيات امكان پذير شد

خديجه محصلي در گفت‌وگو با ایسنا، با بيان اين كه قانون جامع كنترل و مبارزه با دخانيات از ابتداي ابلاغ از سوي رييس جمهور لازم الاجرا بوده است، در ادامه توضيح داد: اما براي برخي از مفاد آن به تدوين آيين نامه نياز بود.

وي ادامه داد: در اين آيين نامه كه به لحاظ اجرايي وضعيت را مشخص كرد، مباحثي چون ممنوعيت تبليغات و يا ويژگي‌هاي تبليغات، تعريف اماكن عمومي، وظايف و فعاليت ارگانهاي مسئول پي‌گيري مفاد، توضيحاتي ارايه شده است.

كارشناس مسئول دبيرخانه كميته كشوري مبارزه با دخانيات وزارت بهداشت، با بيان اين كه كليه مفاد اين قانون، نيازمند آيين نامه اجرايي نبود، گفت: از اين رو ماده 13 اين قانون توسط رييس ستاد به كليه ارگانها جهت ممنوعيت استعمال دخانيات در نهادها ابلاغ شد.

وي با اشاره به پي‌گيري بازرسان بهداشتي در خصوص عدم عرضه و استعمال مواد دخاني در اماكن عمومي و مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و ساير ادارات و نهادها، در ادامه افزود: در اجراي كامل اين قانون، فقط وزارت بهداشت مسئول نيست.

محصلي بر ضرورت مشاركت بيشتر سازمانها تاكيد كرد و ادامه داد: نحوه پي‌گيري و ميزان مجازاتها در قانون و آيين نامه مشخص شده است.

كارشناس مسئول دبيرخانه كميته كشوري مبارزه با دخانيات وزارت بهداشت، گفت: بر اساس ماده 13 قانون اصلاح مواد خوراكي و آشاميدني به اماكن متخلف عرضه كننده دخانيات، پس از دريافت اخطار شفاهي و كتبي فرصت داده مي‌شود تا نسبت به رفع آن اقدام كنند در غير اين صورت به پلمپ مغازه منجر مي‌شود.

محصلي در پايان بر ضرورت هماهنگي بيشتر نيروي انتظامي و مراجع قضايي براي اجراي كامل قانون در شهرها تاكيد كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53403s, 18q