افزایش فشار خون در روزهای سرد

۱۳۹۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۲ - کد خبر: 74471
سلامت نیوز : محققان اسکاتلندی به این نتیجه رسیدند که یک روز سر و بارانی می تواند تغییرات مهلکی در فشار خون ایجاد کند.تحقیقات نشان می دهد که فشار خون مردم با دمای هوا تغییر می کند. طی زمان این نوسانات احتمال مرگ را بیش از یک سوم افزایش می دهند.نتایج تحقیقات در دانشگاه گلاسکو نشان می دهد که فقدان نور آفتاب و بارش شدید باران تلفات خاص خود را در پی دارد.

به گزارش سلامت نیوز  به نقل از مهر ؛ درحالی که نتایج این تحقیقات به نظر عجیب می رسد، اما باید توضیح داد که رگهای خونی نزدیک به سطح به منظور حفظ گرما در شرایط آب و هوایی سرد منقبض و باریک شده که این امر موجب افزایش فشار خون می شود. تغییرات فشار خون بدن را زیر فشار گذاشته خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد.

محققان اظهار داشتند که پزشکان باید هنگام اندازه گیری فشار خون بیمار به آب و هوا توجه کنند، این امر به آنها کمک می کند که تشخیص دهند کدام بیمارها حساس هستند و درمان خود را بر آن اساس قرار دهند.«ساندوش پادمانابان» کارشناس قلب با مقایسه اطلاعات 40 ساله فشار خون بیماران در غرب اسکاتلند و اطلاعات هواشناسی همان دوره، ارتباط این دو موضوع را مطرح کرده است.

این اطلاعات نشان می دهد که نیمی از بیماران نسبت به کاهش دمای هوا حساس هستند. کاهش 10 درجه ای دمای هوا به فشار خون بالا بین سه تا شش میلیمتر جیوه منجر می شود. شاید ممکن است به نظر برسد که این رغم چندان قابل توجه نیست اما تنها دو میلیمتر جیوه برای ایجاد یک حمله یا سکته قلبی کشنده در بیماران دارای فشار خون کافی است.

دکتر پادمانابان اظهار داشت: هر میلیمتر افزایش فشار خون حائز اهیمت است.تحلیل های بیشتر نشان می دهد که افرادی که فشار خونشان نسبت به دمای هوا حساس است تا 35 درصد با احتمال مرگ در دوره تحقیق رو به رو بودند. فقدان نور خورشید و افزایش فشار خون درنتیجه طولانی تر شدن روزهای سرد سال است.

شاید باران نتایج مخربی روی این نوع بیماران داشته باشد، اما تحقیقات این نتایج مخرب را به بیمارانی نسبت داده اند که با دیدن هوای بارانی برای رفتن به مطب دکتر دچار استرس می شوند.حملات و سکته های قلبی در فصل زمستان شایع تر است اما تحقیقات منتشر شده در مجله فشار خون نخستین تحقیقی است که این مسئله را با جزئیات بررسی کرده است.دکتر پادمانابان تاکید کرد: پزشکان باید از ارتباط فشار خون و دمای هوا مطلع باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.19335s, 18q