پزشک خانواده فعلاً در تهران اجرایی نمی‌شود

۱۳۹۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۴۲ - کد خبر: 74483
پزشک خانواده فعلاً در تهران اجرایی نمی‌شود
سلامت نیوز : مراد هاشم‌زهی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با برنا گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل جامعه توجه به سلامت مردم است؛ به همین دلیل، توجه به حوزه سلامت باید یکی از مهم‌ترین اولویت‌های تمامی مسئولان در کشور باشد.

وی با اشاره به بودجه پنج هزار میلیارد تومانی که دولت برای حوزه سلامت در نظر گرفته است، ادامه داد: مجلس برای افزایش بودجه حوزه درمان تلاش خواهد کرد تا بتواند خدمتی دیگر به مردم جامعه ارائه دهد.

هاشم‌زهی با بیان اینکه برای طرح پزشک خانواده حدود یک دهه بررسی و مطالعه انجام شده است، خاطرنشان کرد: طرح پزشک خانواده خالی از اشکال نیست؛ اما برای رفع مشکلات آن باید تمامی مسئولان همت کنند که در این راستا نمایندگان کمیسیون بهداشت نیز برای رفاه و مشکلات درمان خانواده‌های ایرانی تمام تلاش خود را خواهند کرد.

وی با اشاره به استقبال پزشکان عمومی از طرح پزشک خانواده، ادامه داد: تاکنون مقدماتی برای اجرای طرح پزشک خانواده فراهم شده است تا پزشک در دسترس باشد؛ اما با توجه به اینکه هزینه درمان در این طرح پایین است، باید تدابیری برای ایجاد انگیزه در پزشکان متخصص نیز صورت گیرد.

نماینده مردم نهبندان در خانه ملت، هدف اصلی طرح پزشک خانواده را توجه به حوزه درمان خانواده‌های روستایی عنوان کرد و گفت: وظیفه اصلی نمایندگان مجلس، خدمت به مردم است که برای تحقق این امر نیز باید کاری کرد تا روزبه‌روز شاهد کاهش مشکلات حوزه درمان در کشور باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در کشور تصریح کرد: در مرحله اول قرار است که طرح پزشک خانواده را در شهرستان‌های کشور اجرایی کنیم و فعلاً این طرح در تهران اجرایی نخواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5932s, 18q