دندانپزشکي را بدون درد تجربه کنيد!

۱۳۸۶/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7451
دندانپزشکي را بدون درد تجربه کنيد!

در هفته گذشته محققان مرکز علوم قلبي و عروقي دانشگاه ادينبرگ در نتيجه تحقيقات خود از کاهش فشارخون در هنگام دويدن در ساعات اوج ترافيک شهري خبر داده اند بنابراين بهتر است ساعتهاي مناسبتري از روز را به پياده روي در هواي آزاد اختصاص دهيد.
افرادي که به بيماري هاي قلبي مبتلا هستند ، در صورت قرارگرفتن در معرض هواي آلوده با کاهش فشار جريان ورودي به قلب مواجه مي شوند و احتمال تشديد بيماري هاي قلبي و عروقي مانند حمله قلبي و آرتيمي در آنها افزايش خواهد يافت.
اين در حالي است که انجام تمرينات ورزشي منظم در کاهش احتمال بروز خطر ناشي از گسترش بيماري هاي قلبي در بدن نقش بسزايي دارد.
اگر چه ممکن است از شنيدن اين خبر متعجب شويد اما جالب است بدانيد محققان ايتاليايي در تحقيقات جديد خود به اين نتيجه رسيده اند که آرتروز زانو مي تواند از علايم اوليه ابتلابه سرطان ريه به شمار آيد.
به نظر مي رسد محققان هر جا علت مشخصي براي بروز يک بيماري پيدا نمي کنند در تلاش هستند ، علايمي را که ظاهرا هيچ ارتباطي به هم ندارند ، به نوعي به هم مرتبط سازند. پس شما خواننده آگاه نبايد پس از خواندن يک خبر خيلي تحت تاثير آن قرار گرفته و نااميد شويد؛ چرا که نااميدي و منفي نگري خود زمينه ساز بروز انواع بيماري هاست اما در خبرهاي حوزه سلامت جهان در هفته اي که گذشت ، خبري از سوي پزشکان دانشگاه ميزوري اعلام شد که نويد بخش دستيابي به روشهاي بدون دارد درمان دندان در آينده اي نزديک است.
بنابراين ضرب المثل قديمي نابرده رنج ، گنج ميسر نمي شود در مطبهاي دندانپزشکان فرصت و مجالي براي مطرح شدن نخواهد داشت.
با استفاده از مسواک هاي پلاسمايي غيرحرارتي فعل و انفعالات شيميايي در سطح دندان ايجاد مي شود که منجر به ضدعفوني دندان و آماده شدن سطح دندان براي پر کردن محل پوسيدگي مي شود.
به کمک اين فناوري مرحله خالي کردن دندان پوسيده حذف خواهد شد. استفاده از مسواک هاي پلاسمايي روشي بدون درد در درمان بيماري هاي دندان است که ايجاد پيوندي محکم و دائمي بين دندان و ماده پرکننده را امکان پذير مي کند.
محققان هلندي نيز انجام فيزيوتراپي را در کاهش درد شانه ها و توان بخشي دست پس از جراحي سرطان سينه در خانمها بسيار موثر دانسته اند.
فيزيوتراپي معمولا 2 هفته پس از جراحي آغاز مي شود و شامل 9 جلسه درماني است که براي يک دوره زماني سه ماهه در نظر گرفته مي شود و پس از اين مدت توانايي فرد در حرکت دستها به مراتب افزايش مي يابد.
محققان امريکايي اعلام کرده اند خوردن وعده هاي غذايي شبانه در کنار خانواده براساس برنامه زماني معين احتمال مصرف ميوه و سبزيحات را در جوانان و نوجوانان افزايش مي دهد و در نتيجه سبب گسترش عادتهايي غذايي سالم در برنامه روزانه آنها خواهد شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74047s, 18q