افزایش سهم مردم از هزینه های سلامت در بودجه92/ بدهی 200 میلیاردی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی

۱۳۹۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۵ - کد خبر: 74618
سلامت نیوز : محمدحسین قربانی در گفت و گو با پانا، با اعلام این خبر اظهار داشت: همانطور که می دانید طی سال های اخیر مدیریت بهداشت، سلامت و درمان یکی از مهم ترین بخش هایی که بعضا با چالش هایی نیز روبرو بوده و کانون توجه مسئولان قرار می گیرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه سال 92 موضوعات حوزه بهداشت از جمله راه اندازی بیمارستان های نیمه کاره، پرداخت حقوق کارکنان و مجموعه خدمات درمانی مورد توجه قرار گرفت و ردیف هایی نیز برای آن تخصیص داده شد اما تغییراتی انجام شد که موجب ناعدالتی در بخش های مختلف شد.

سهم 70درصدی دانشگاه های علوم پزشکی در بودجه 92 درحوزه سلامت

وی در ادامه با اشاره به سهم دانشگاه های علوم پزشکی از بودجه 92 نیز گفت: افزود: سهم دانشگاه های علوم پزشکی در بودجه 92 حوزه سلامت بیش از ۷۰ درصد است. البته برای کلیه دانشگاه های علوم پزشکی تنها 17 درصد افزایش را در بودجه داشتیم این در حالی است که دانشگاه های ما هم اکنون 200 میلیارد تومان به بیمه ها بدهی دارند که برای جبران آن دولت می بایست تدابیری را بیاندیشد.

قربانی همچنین با اشاره به حذف بخش خدمات درمانی به محرومان در بودجه نیز گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه 5 درصد از هدفمندی یارانه که  در اختیار وزارت بهداشت است باید برای درمان محرومان قرار بگیرد که در لایحه دولت نیامده بود اما کلیه نمایندگان با افزوده شدن آن موافق بودند اما کمیسیون تلفیق آن را حذف کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی مسئولان به حوزه سلامت گفت: متاسفانه وضعیت سلامت در کشور خوب نیست و در عین حال می بایست مسئولان به خدمات درمانی به محرومان، مستمندان و همچنین تامین داروهای خاص برای بیماران خاص با توجه به افزایش شدید قیمت دارو اقدامات لازم را انجام دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1917s, 19q