چهره ویترین سلامت بدن!

۱۳۹۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۰۰ - کد خبر: 74669
چهره ویترین سلامت بدن!

سلامت نیوز : پزشکان معتقدند وضعیت ظاهری چهره، اجزاء و پوست صورت، اسرار مهمی را درباره وضعیت سلامت اعضای داخلی بدن آشکار می‌سازد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در مقاله جدیدی که به تازگی در این رابطه منتشر کرده، آورده است: جوش‌ها و آکنه‌هایی که روی نقاط مختلف صورت ظاهر می‌شوند هر کدام نشان‌دهنده وضعیت عملکرد اعضای مختلف بدن هستند.

در این مقاله به مهمترین نکات در مورد ارتباط تغییرات ظاهری چهره با نحوه فعالیت اعضای داخلی اشاره شده که به شرح زیر است:

- پیشانی انسان با سیستم گوارشی مرتبط است و فاصله بین ابروها با سلامت کبد ارتباط دارد. به همین دلیل زمانی که فرد مواد خوراکی چرب مصرف می‌کند به بروز جوش در این ناحیه از صورت منجر می‌شود.

- بروز آکنه و بثورات جلدی روی گونه‌ها: دلایل مختلفی می‌تواند دلیل بروز جوش روی گونه‌ها باشد اما گونه‌ها با سلامت ریه در ارتباط هستند و وجود بثورات پوستی در این ناحیه از صورت نشان‌دهنده مشکلات تنفسی است.

- وجود بیش از حد مو در صورت: این مشکل می‌تواند نشان‌دهنده اختلال غدد درون‌ریز باشد.

- بروز آکنه در چانه: زمانی که زنان به دوره عادت ماهانه نزدیک می‌شوند، آکنه و جوش در ناحیه چانه آنان بروز می‌کند اما وجود دائمی آکنه در این ناحیه نشان‌دهنده اختلالات غده درون‌ریز و عدم تعادل هورمونی است.

- تیرگی پوست زیر چشم:هرچند در برخی افراد تیرگی پوست زیر چشم ارثی است، اما این تغییر رنگ ممکن است نشان‌دهنده بیماری باشد. ناحیه زیر چشم با سلامت کلیه‌ها در ارتباط است.

- تغییر رنگ زبان: اگر بدن از کمبود آهن یا ویتامین B12 رنج ببرد موجب می‌شود تا زبان قرمز و تلخ شود. در عین حال وجود لکه‌های آبی روی زبان نشان‌دهنده کمبود اکسیژن در جریان خون است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.70631s, 18q