سهم 60 درصدی هلال احمر در تأمین تجهیزات پزشکی یکبار مصرف کشور

۱۳۹۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۶ - کد خبر: 74740

سلامت نیوز : محمدخادم علیزاده گفت: شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران در سال 71 با تولید سرنگ، فعالیت خودش را آغاز کرد.

وی با اشاره به نیاز جامعه به سرنگ انسولین و صافی دیالیز، اظهار داشت: واردات صافی دیالیز یکی از معضلات کشور بود که همین مسئله باعث شد تا تولید این محصول در شرکت سها آغاز شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ علیزاده شرکت سها را اولین تولید کننده صافی دیالیز در کشور دانست و گفت: سوزن دندانپزشکی، ست دیالیز، فیلتر تالاسمی، ست سرم، سر سوزن در سایزهای متناسب با سرنگها و ... از جمله محصولاتی است که در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران تولید می‌شود.

وی با اعلام اینکه در حدود 18 قلم محصول یکبار مصرف پزشکی در این شرکت تولید می شود، ادامه داد: سالانه 2 میلیون صافی دیالیز در شرکت سها تولید می‌شود که اگر هزینه هر صافی 12 دلار باشد، توانسته‌ایم 20 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد کنیم.

علیزاده همچنین از تولید 500 میلیون عدد سرنگ در سها خبر داد و افزود: سرانه مصرف سرنگ در ایران به ازای هر نفر 10 عدد است که با این احتساب 750 میلیون سرنگ در کشور مصرف می‌شود که سهم ما از تأمین این مقدار سرنگ، 60 تا 70 درصد است.

مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران با تأکید بر اینکه محصولات سها قابل رقابت با محصولات اروپا است، افزود: در حال حاضر محصولات پزشکی هلال احمر به کشورهای عراق، تاجیکستان، ترکیه و سوریه صادر می شود.

وی با اعلام اینکه شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران از سهم 50 تا 60 درصدی سها در تأمین بازار مصرفی کشور خبر داد و گفت: در آینده نزدیک، تولید چند قلم محصول استراتژیک در زمینه تجهیزات پزشکی یکبار مصرف در این شرکت آغاز می‌شود که به‌زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.71812s, 18q