قرار گرفتن طولاني مدت در برابر نور باعث كاهش ديد مي‌شود

۱۳۸۶/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7491
قرار گرفتن طولاني مدت در برابر نور باعث كاهش ديد مي‌شود
نجفي كارشناس موسسه آرپي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: آرپي گروهي از بيماري‌هاي چشمي ارثي است كه اين گروه از بيماري‌ها شبكيه چشم را مبتلا كرده و شبكيه كه درحقيقت به صورت آستري براي چشم و محلي است كه اولين مراحل بنيادي در آن اتفاق مي‌افتد در اثر اين بيماري مورد آسيب و تهديد قرار مي‌گيرد.
وي افزود: دراين بيماري كاهش ديد تدريجي اما پيشرونده است كه معمولا افراد مبتلا به آن ديد خود را به طور كامل از دست نداده و در بيشتر موارد مقداري از ديد مفيد تا كهنسالي حفظ مي‌شود.
وي تأكيد كرد: اين بيماري در اثر آسيب ديدگي، عفونت و يا قرارگرفتن در معرض مواد سمي و زيان آور به وجود نمي‌آيد بلكه يافته‌هاي علمي نشان مي‌دهد در بعضي از انواع آرپي قرار گرفتن طولاني مدت در برابر نورخورشيد و يا نور چراغ موجب سرعت بخشيدن به كاهش ديد افراد شده كه به بيماران توصيه مي‌شود هنگام قرار گرفتن در معرض نور از عينك آفتابي و كلا آفتاب گير استفاده نمايند.
نجفي در ادامه گفت: ارثي بودن اين بيماري سبب ابتلاء اعضاي خانواده به اين بيماري شده كه بهترين راه پيشگيري از ابتلا فرزندان به اين بيماري مراجعه به متخصص ژنتيك قبل از ازدواج است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31054s, 18q