استقلال و جلوگیری از افزایش وزن ژست زنان سیگاری

۱۳۹۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۵ - کد خبر: 74911
سلامت نیوز : از حدود 100 سال پیش یعنی زمانی که شرکت‌های دخانیات زنان را با تبلیغات فریبنده هدف خود قرار دادند تعداد زنان سیگاری روبه‌ افزایش گذاشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ شرکـت‌های دخانی تلاش کردند تا از طریق تبلیغاتی که مدل‌های جذاب و مورد پسند زنان را نشان می‌داد پیام‌های تبلیغاتی خود را با تمایلات زنان و دختران جوان متناسب کنند.

آنها با این پیام که «انتخاب خود را پیدا کنید» و با نشان دادن زنانی از زمینه‌های قومی و نژادی مختلف، زنان و دختران را هدف گرفتند این پیام نشان می‌داد که سیگار کشیدن با آزادی و قدرت زنان ارتباط دارد.

ترفندهای دیگر این شرکت‌های دخانیاتی شامل پیشنهاد تخفیف غذا یا اجناس خانگی معمولی، هدیه دادن تقدیم، دفترچه تلفن یا لباس به همراه خرید سیگار بود.

اما زنان و دختران جوان نمی‌دانند که سیگار کشیدن موجب مشکلات تنفسی، برونشیت، بیماری قلبی، بیماری انسداد عروق، مشکلات عصبی و افسردگی می‌شود.

* علل مصرف سیگار زنان

افراد معمولاً دلایلی مانند توصیه دوستان و آشنایان به مصرف سیگار، بیکاری، ناراحتی روانی، تنهایی و خستگی و دیدن نمایش سیگار کشیدن بازیگران در فیلم‌ها را برای سیگار کشیدن خود عنوان می‌کنند.

دختران جوان برای جلوگیری از افزایش وزن و نشان دادن خود به عنوان افرادی مستقل و جذاب سیگار می‌کشند.

همچنین بسیاری از زنان استرس را به عنوان یکی از دلایل سیگار کشیدن خود بیان می‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12759s, 18q