زنگ خطر جدی در رفتار سالمندان

۱۳۹۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 74973
سلامت نیوز: پزشکان به خانواده‌هایی که دارای سالمند هستند هشدار می‌دهند تا علاوه بر دقت در سلامت آنها به نحوه‌ی رفتار آنها هم دقت کنند شاید زنگ‌خطر باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، پزشکان تازگی دریافته‌اند که بیماران مبتلا به آلزایمر و یا همان زوال مغز و یا افرادی که در آستانه‌ی ابتلا به این بیماری قرار دارند می‌توانند در درک احساسات با مشکل مواجه شوند.

گفتنی است: این افراد به دلیل مشکلات فراوانی که در حافظه کوتاه مدت خود دارند نمی‌توانند مطابق با رفتارها و برخورد اطرافیان از خود عکس‌العمل موافق یا مخالف نشان دهند.

بررسی‌ها نشان می دهند: که این افراد به دلیل ضعف حافظه تنها به تخلیه‌ احساسات اطرافیان در مواجه با خود می‌پردازند.به بیان ساده رفتار دیگران را عینا تقلید می‌کنند.

 پزشکان به اطرافیان و مراقبان این بیماران توصیه می‌کنند: تا در برخورد با بیمار همیشه حالت مهربان و آرام داشته باشند زیرا رفتارهای خشن و تند سبب می‌شود تا بیمار نیز چنین رفتاری را از خود نشان دهد و آنگاه کنترل و مراقبت از او بسیار سخت شود.

در عین حال اگر در خانواده سالمندی دچار چنین حالتی شده بود اطرافیان او باید مشکوک  به بیماری آلزایمر شده، او را نزد پزشک متخصص برده مورد معالجه قرار دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.08416s, 20q