نابودی در انتظار محیط‌زیست با مصوبه تغییر کاربری اراضی

۱۳۹۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۲ - کد خبر: 75028
نابودی در انتظار محیط‌زیست با مصوبه تغییر کاربری اراضی
سلامت نیوز : قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مصوبه مجلس مبنی بر تغییر کاربری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی به کاربری صنعتی یا سایر کاربری‌ها نابودی محیط‌زیست را رقم می‌زند.

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان اینکه این مصوبه تیر خلاص بر پیکر محیط‌زیست و منابع‌طبیعی کشور است، افزود: در گذشته باید مجوز تغییر کاربری اراضی توسط وزارت جهاد کشاورزی صادر می‌شد اما با تصویب این قانون واحدهای صنعتی بدون هماهنگی با وزارت کشاورزی مجاز به تغییر کاربری اراضی هستند که نابودی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌زیست را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: مشابه این قبیل تصمیمات درگذشته هم وجود داشت که همان‌گونه که می‌بینیم نتیجه آن چیزی جزء روند فزاینده تخریب منابع طبیعی محیط زیست نبود.

شاعری افزود: در پی تغییر کاربری اراضی کشاورزی، روند فرسایش خاک شدت گرفته و منابع آب کشور نابود می‌شوند، علاوه بر آن پدیده بیابان‌زایی شدت می‌گیرد.

سازمان محیط‌زیست بحث مالیات سبز را با جدیت پیگیری می‌کند

قائم مقام سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه بحث مالیات سبز با جدیت پیگیری می‌شود، افزود: سازمان امور مالیاتی نسبت به این موضوع نگاه مثبتی داشت و امیدواریم که در بازنگری نظام مالیاتی کشور، این مالیات نیز گنجانده شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.70543s, 18q